در حال بارگذاری ...
پس از یک وقفۀ طولانی

جشنواره تئاتر ترنج فعالیت خود را آغاز کرد

ششمین جشنواره تئاتر «ترنج» غرب مازندران پس از یک وقفۀ طولانی، با انتشار فراخوان حضور آثار نمایشی و شروع فعالیّت دبیرخانه آن در شهرستان تنکابن رسماً آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران،وفا سلیمانی‌نژاد،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تنکابن و دبیر این جشنواره ضمن اعلام گاهشمار شرکت در جشنواره گفت:ششمین دوره جشنواره ترنج به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران،با انتشار فراخوان حضور آثار نمایشی آغاز به کار کرده و طبق تقویم جشنواره،فرصت ارسال متون نمایشی به دبیرخانه جشنواره تا تاریخ ۲۰ مهرماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه نتایج بازخوانی آثار و متون نمایشی در تاریخ پنجم آبان به اطلاع هنرمندان خواهد رسید،از فرصت بازبینی آثار تا اول دی ماه خبر داد و یادآور شد:طبق تقویم جشنواره،زمان برگزاری جشنواره در روزهای پایانی دی ماه سال جاری خواهد بود و آثار نمایشی برگزیده در رشتههای نویسندگی،کارگردانی،بازیگری،طراحی صحنه،طراحی لباس،طراحی نور و طراحی پوستر پس از چهار روز نمایش،در مراسم اختتامیه که ۳۰ دی ماه برگزار خواهد شد،مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

سلیمانی‌نژاد با تأکید بر اینکه جشنواره تئاتر ترنج بطور مشخص به شهرستانهای غرب استان اختصاص دارد،گفت:امکان حضور آثار نمایشی هشت شهرستان محمودآباد،نور،نوشهر،چالوس،کلاردشت،عباسآباد،تنکابن و رامسر در جشنواره وجود دارد.

وی تصریح کرد:اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تنکابن با همکاری انجمن هنرهای نمایشی شهرستان و با تکیه بر تجربیات ارزنده گذشته و تلاش در جهت ارتقای سطح کیفی و جایگاه هنر والای تئاتر،با هدف ایجاد فضایی مناسب جهت خلق تجربههای نوین و کشف افقهای تازه در عرصه و اندیشۀ تئاتر ملی و بازنمایی آن در سطح جامعۀ امروز کشور،اقدام به برگزاری ششمین دوره جشنواره تئاتر ترنج کرده است.

دبیر ششمین دوره جشنواره تئاتر ترنج در پایان ضمن قدردانی از حمایت ویژۀ مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و معاون امور هنری،از پیگیری و مطالبۀ هنرمندان فرهیختۀ غرب استان مازندران نیز تشکر کرد
مطالب مرتبط

از سوی دبیرخانه جشنواره اشکواره حسینی منتشر شد

بیانیه هیئت داوران چهارمین همایش منطقه‌ای اشکواره حسینی
از سوی دبیرخانه جشنواره اشکواره حسینی منتشر شد

بیانیه هیئت داوران چهارمین همایش منطقه‌ای اشکواره حسینی

«هنر چشمه زاینده است و دولت پاینده، و اگر هنرمند از دولت بیفتد غم نباشد که هنر در نفس خود دولتست هر جا که رود قدر بیند و بر صدر نشیند» و چه ستودنی است که در دورانی که میهمانی شوم و ناخوانده در سرزمینمان جولان می دهد و در زمانه‌ای که مرگ با سیمای جانکاهش هر روز و هر ساعت و هر لحظه ...

|

از سوی دبیرخانه چهارمین دوره اعلام شد

برنامه اجرای نمایش‌های بخش خیابانی همایش اشکواره حسینی مازندران
از سوی دبیرخانه چهارمین دوره اعلام شد

برنامه اجرای نمایش‌های بخش خیابانی همایش اشکواره حسینی مازندران

برنامه اجرای نمایش‌های بخش خیابانی همایش منطقه ای فرهنگی هنری اشکواره حسینی اعلام شد و تمامی اجراهای داوری روز جمعه ۱۶ مهر در مجتمع هنری امام خمینی(ره) است.

|

نظرات کاربران