در حال بارگذاری ...
یادداشت رییس حوزه هنری استان مازندران به مناسبت هفته هنر و انقلاب:

هنر تعالی بخش زندگی انسان‌هاست

مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری استان مازندران در آستانه هفته هنر انقلاب، طی یادداشتی به جریان هنر متعهد چنین پرداخت؛

به گزارش خبرنکار ایران تئاتر از مازندران،مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری استان مازندران در آستانه هفته هنر انقلاب،طی یادداشتی به جریان هنر متعهد چنین پرداخت؛ همه چیز از عاشقانه‌های معبود شروع شد. از یک دم هستی بخش. اول هنرمند جهان بر کالبد بی جان ما دمید و ما عاشق شدیم و این سرآغاز یک راه بی نهایت بود.
هنر صرفا به وجود آوردن یک اثر زیبا نیست بلکه ریختن اندیشه‌ای متاثر از آگاهی و شهود در قالبی قابل فهم وتاثیر گذار است. به گفته شهید آوینی« این راهی است که ختم و ختام ندارد،چرا که مقصد آن ذات بی نهایت ذوالجلال در این مسلک که(مسلک نیستی)است،رسیدن یعنی ماندن ».
فهمی که از قسم خداوند بر قلم و آنچه می‌نگارد دریافت می‌شود،نشانه‌ای از وظیفه سنگین هنرمند در قبال مردم است. هنرمندان انقلابی استان ولایت مدار مازندران هر کدام با ابزار کارشان که به مثابه یک قلم است برای ایجاد یک اثر هنری(با دغدغه برداشتن قدمی برای تنویر افکار مردم و کاستن از غم و رنجهای بی شمار انسانی)تلاش می‌کنند تا جامعه پیرامونشان را به سمت حقایق مغفول مانده انقلاب و اسلام سوق دهند.
هنر،تعالی بخش زندگی انسانهاست. راهی برای کاستن از دشواری مفاهیمی که شاید سخت به نظر بیاید اما در حقیقت پایه و اساس عاقبت به خیر شدن حال و آینده است. چه بسا که « شهید آوینی» با دوربینش عاشقانه‌های زیبای وطن پرستی رزمندگان از محیط سخت و پر اضطراب جبهه را برای ما به یادگار گذاشته است. سندی که هنوز با گذشت سالها اندیشه و رفتارشان چراغ راهی است در این روزمرگی‌ها که شاید از یادمان ببرد چه‌ها کردند و چه‌ها دیدند و چه‌ها شنیدند. ما هنوز و همچنان غبطه می‌خوریم به احوال این سبک بالان که سبک بار از این دنیا و تعلقاتش را گذشتند.
امید است سرآغاز هفته هنر انقلاب زنگی باشد برای شروع هفته‌های انقلابی امسالمان و با خود عهدی ببندیم تا در جهت تولید و اعتلای هنری باشیم که احساسش را از عمیق‌ترین نقطه دلمان به نیت تنومندی درخت سرسبز انقلاب اسلامی ایران عزیز به بلندای آسمان پرواز دهیم و مطمئن باشیم هنری که از دل برآید لاجرم بر نشیند
مطالب مرتبط

در سالن بلک باکس ساری

نمایش سگی در بالکن به روی صحنه می رود
در سالن بلک باکس ساری

نمایش سگی در بالکن به روی صحنه می رود

این نمایش داستان زوجی است که یکسال با هم نامزد هستند زن دانشجوی ارشد فلسفه است و مشغول نوشتن پایان نامه اش می باشد و نامزد زن طراح لباس است و زن عاشق همسرش می باشد اما در ایام عید به دلیل مثبت شدن تست کرونای مرد از هم دور شده اند و مرد در قرنطینه می باشد که ناگهان برای زن اتفاقی ...

|

پیام عبدالرضا باقری به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

هنر انقلاب، مدافع ارزش هاست و در جریان انقلاب شکل گرفته
پیام عبدالرضا باقری به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

هنر انقلاب، مدافع ارزش هاست و در جریان انقلاب شکل گرفته

رییس اداره هنری و نمایشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی، یادداشتی را منتشر کرد.

|

نگاهی به نمایش چشم ها به نویسندگی مسعود هاشمی و کارگردانی عباس روجایی

اساسی ترین کنش ها بردوش کاراکترهای زن این نمایش قرار دارد
نگاهی به نمایش چشم ها به نویسندگی مسعود هاشمی و کارگردانی عباس روجایی

اساسی ترین کنش ها بردوش کاراکترهای زن این نمایش قرار دارد

تئاتر مازندران_افشین آذریان، این نمایش «چشم‌ها» که به همت جمعی از هنرمندان غرب مازندران و کارگردانی اهل تنکابن، مهیا شده بود به قصه دو خواهرمی پردازد که در ی خانه ای با هم زندگی می‌کنند که ازبازماندگان یک خانواده‌ جنگزده هستند. سربازان متجاوز ضمن کشتن مردان شهر، به تمامی ...

|

در آخرین شب اجرا

حضور روسای  انجمن هنرهای نمایش استان مازندران در نمایش قوی تر
در آخرین شب اجرا

حضور روسای انجمن هنرهای نمایش استان مازندران در نمایش قوی تر

نمایش قوی تر کاری از گروه تئاتر آکادمی 25 اسفند 1400 پایان یافت . قوی‌تر نمایشنامه‌ای به قلم آگوست استریندبرگ است که در آن دو خانم الف و ب که هر دو هنرپیشه‌اند، همدیگر را در کافه‌ای مخصوص بانوان می‌بینند.

|

نظرات کاربران