در حال بارگذاری ...
گفت و گو با امیرحسین مهدوی هنرمند ساروی

تئاتر اصالت یک هنرمند است و از نسلی به نسل دیگر می‌رود

امیرحسین مهدوی گفت : تئاتر نیمی از زندگی نه بلکه تمام زندگی یه هنرمند با اصالت است . زندگی امروزمان به نفس افتاده هوای آزاد می‌خواهد.

امیرحسین مهدوی هنر آموز تئاتر زاده اول تیر ماه از پایتخت بهار نارج شهرستان ساری است که در ادامه گفت و گوی او را با روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی مازندران می‌خوانید: 

 

چگونه با هنر نمایش آشنا شدید و از چه سالی اولین نمایشی که بازی کردید؟ 

از سال ۹۰ پیگیر دوره‌های آموزش تئاتر بودم بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی با گروه تئاتر شیدا آشنا شدم. اولین نمایشی که موفق شدم به صحنه برم سیاه بازی به نام نمایش ممنوع!

چه نمایش های به عنوان بازیگر و کارگردان حضور داشتید؟

اولین اجرای صحنه‌ای تئاتر،به نام نمایش ممنوع به نویسندگی داوود فتحعلی بیگی و کارگردانی سید علی شیدای فر بوده که موفق به حضور در جشنواره بین المللی سیاه بازی شد.که به عنوان اولین اجرا،پر از تلاش و هیجان و لحظه‌های فراموش نشدنی بود. از سال ۹۲ در نمایش‌های نمایش ممنوع،قطار،گاهی نباید رفت،سه و چهارده،ساعت ۲ بعد ازظهر،ترانه ایی برای آیدا،جادوی موی طلایی،رویای باب اسفنجی،روی زمین،سر پیری معرکه گیری،هفت شهید غواص،تعدادی زیادی فیلم کوتاه که به عنوان بازیگر حضور داشتم من در تمام این سال‌ها تلاش کردم که تمام انرژی ام رادر عرصه بازیگری بگذارم و معتقدم برای این حرفه تمرین‌های شبانه روزی و مطالعه و تمرین تمام وقت را در بر میگیرد که وارد حیطه‌ی کارگردانی نشوم.

حال و هوای این روزهای تئاتر ؟

تئاتر قبل از اپیدمی کرونا هم حال و روز خوبی نداشت. از بی مهری‌ها و کینه‌ها و ندیده گرفتن‌ها چراغ‌های سالن همچون مهتابی سالن سردخونه به چشمک افتاد. تا آروم آروم خاموش شد. مانند تکه گوشتی که هر کی از راه رسید کمی ازش کند و رفت. تئاتر نیمه از زندگی محسوب نمیشود برای هنرمند تئاتر تموم زندگی محسوب میشود. روزای خوش،روزهای بد،خنده،گریه همه در همان چند ساعت تمرین و شب‌های سرد و گرم اجرا خلاصه می‌شد. فکر می‌کنم دیگر این روزها تئاتر با کپسول اکسیژن هم دیگه نفس نتواند بکشد.

کلام آخر؟

همه چیز موقت است؛احساسات،افکار و عقاید،حرف‌ها،آدم‌ها،صحنه‌ها...وابسته نشو،فقط در حرکت باش...!با جریان زندگی راه برو...و هنگامی که غم را در آغوش گرفتی با لبخند برقص!با فریاد زندگی آواز بخوان...نه به انتظار کسی باش و نه انتظار از کسی!لحظه هایی را که زندگی کرده‌ای خوب و بد،بخاطر بسپار...!هر نمایشی از تئاتر تمام شدنی ست...صحنه ی زندگی تو فقط یک بازیگر محبوب دارد، خودت هستی با تمامِ داشته ها و نداشته هایت! فقط اجرا کن در لحظه...در جریانِ لحظات بمان! همه چیز موقت است...

تئاتر اصالت یک هنرمند است از نسلی به نسل دیگر می‌رود. این اصالت را به کمک هم نجیب نگه داریم.
مطالب مرتبط

در سالن بلک باکس ساری

نمایش سگی در بالکن به روی صحنه می رود
در سالن بلک باکس ساری

نمایش سگی در بالکن به روی صحنه می رود

این نمایش داستان زوجی است که یکسال با هم نامزد هستند زن دانشجوی ارشد فلسفه است و مشغول نوشتن پایان نامه اش می باشد و نامزد زن طراح لباس است و زن عاشق همسرش می باشد اما در ایام عید به دلیل مثبت شدن تست کرونای مرد از هم دور شده اند و مرد در قرنطینه می باشد که ناگهان برای زن اتفاقی ...

|

پیام عبدالرضا باقری به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

هنر انقلاب، مدافع ارزش هاست و در جریان انقلاب شکل گرفته
پیام عبدالرضا باقری به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

هنر انقلاب، مدافع ارزش هاست و در جریان انقلاب شکل گرفته

رییس اداره هنری و نمایشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی، یادداشتی را منتشر کرد.

|

نگاهی به نمایش چشم ها به نویسندگی مسعود هاشمی و کارگردانی عباس روجایی

اساسی ترین کنش ها بردوش کاراکترهای زن این نمایش قرار دارد
نگاهی به نمایش چشم ها به نویسندگی مسعود هاشمی و کارگردانی عباس روجایی

اساسی ترین کنش ها بردوش کاراکترهای زن این نمایش قرار دارد

تئاتر مازندران_افشین آذریان، این نمایش «چشم‌ها» که به همت جمعی از هنرمندان غرب مازندران و کارگردانی اهل تنکابن، مهیا شده بود به قصه دو خواهرمی پردازد که در ی خانه ای با هم زندگی می‌کنند که ازبازماندگان یک خانواده‌ جنگزده هستند. سربازان متجاوز ضمن کشتن مردان شهر، به تمامی ...

|

در آخرین شب اجرا

حضور روسای  انجمن هنرهای نمایش استان مازندران در نمایش قوی تر
در آخرین شب اجرا

حضور روسای انجمن هنرهای نمایش استان مازندران در نمایش قوی تر

نمایش قوی تر کاری از گروه تئاتر آکادمی 25 اسفند 1400 پایان یافت . قوی‌تر نمایشنامه‌ای به قلم آگوست استریندبرگ است که در آن دو خانم الف و ب که هر دو هنرپیشه‌اند، همدیگر را در کافه‌ای مخصوص بانوان می‌بینند.

|

نظرات کاربران