در حال بارگذاری ...
در بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات همراه مطرح شد

تامین اعتبار ۵۰ میلیاردی تالار مرکزی ساری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری از مراحل تکمیل این پروژه بازدید و در جریان روند عملیاتی آن قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران، محمد مهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از تالار مرکزی با اشاره به زمان تکمیل تالار فرهنگی و مرکزی ساری اظهار کرد: آخرین برآورد این است که تکمیل تالار مرکزی ساری به ۳۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی گفت:سقف اعتباری تالار مرکزی ساری را تا ۵۰ میلیارد تومان درنظر گرفته شده و تکمیل تالار مرکزی ساری جزو اولویت‌های اول ما است زیرا دارای بیشترین پیشرفت فیزیکی است.این پروژه تا نوروز به عنوان بزرگترین تالار فرهنگی شمال کشور تکمیل و بهره برداری می‌شود.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:این قول را به اهالی فرهنگ و هنر مازندران می‌دهم که کل اعتبارات مورد نیاز تکمیل این پروژه را تامین کنیم و برآوردهای کارشناسان و اظهارات مسئولان پروژه نشان می‌دهد که ۳۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل این مجتمع نیاز است ولی ما سقف اعتباری برای این پروژه را تا ۵۰۰ میلیارد ریال باز می‌گذاریم که در صورت بروز هر گونه چالشی دیگر بهره‌برداری از آن به تاخیر نیفتد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد:تلاش می‌کنیم که با تسریع در تخصیص اعتبارات این مجتمع که ۹۲ درصد پیشرفت دارد تا نوروز ۱۴۰۱ به بهره‌برداری رسانده و در نوبت بعدی سفر به مازندران این پروژه را افتتاح کنیم،اما تاکید می‌کنم که نباید کیفیت و دقت در اجرای پروژه فدای سرعت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره مطالبه اهالی فرهنگ و هنر مازندران بابت تکمیل کتابخانه مرکزی نیز گفت:برای کتابخانه ساری نیز به موازات تالار مرکزی اعتبارات مورد نیاز را تامین می‌کنیم‌. سقف اعتباری ۲۰۰ میلیارد ریالی برای این پروژه در نظر گرفتیم و این قول را می‌دهیم که اعتبار لازم را تامین کنیم تا این پروژه مهم فرهنگی شمال کشور نیز پس از سال‌ها ناتمام ماندن به زودی تکمیل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه برنامه دولت این است که تا پایان پروژه‌های موجود هیچ پروژه جدیدی تعریف و آغاز نشود گفت:هر دو پروژه تالار و کتابخانه برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و هر چقدر اعتبار برای تکمیل آن‌ها نیاز باشد تامین می‌کنم.

در ادامه وزیر فرهنگ برای پیگیری و رفع مشکل در هفته آینده به معاون توسعه منابع دستور داد.

تالار مرکزی ساری که ساخت آن سال ۱۳۸۶ با هدف تامین فضای مناسب برای انجام فعالیت‌های مهم فرهنگی هنری استانی و ملی و نیز فراهم کردن فضا برای فعالیت هنرمندان آغاز شد و قرار بود طی سه سال به بهره‌برداری برسد، مدت‌هاست در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

حضور در تالار مرکزی در حال ساخت ساری برنامه بعدی وزیر بود که با توجه به اهمیت و قدمت این پروژه،مهم‌ترین بخش سفر از نگاه هنرمندان مرکز استان و خبرنگاران و حتی مسئولان محسوب می‌شد. تالاری که تا کنون ده‌ها مسئول از سه دولت به خود دید و چندین تاریخ بهره‌برداری برای آن اعلام شد،اما هنوز رنگ قیچی و روبان به خود ندید.

اسماعیلی در بدو ورود به تالار به روال مرسوم با استقبال دو نوجوان مازندرانی که همسن تالار مرکزی ساری بودند مواجه شد و به دکلمه‌های آن‌ها گوش داد. دکلمه‌هایی که در عین حال که خیرمقدم داشتند،حامل گلایه‌های هنرمندان از ناتمام ماندن بزرگترین مجتمع فرهنگی شمال کشور هم بودند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید ابتدا به صحبت‌های مسئول اجرای پروژه گوش داد و در جریان آخرین اقدامات انجام شده قرار گرفت. بخش مهم این سفر از نگاه هنرمندان در همین تالار رقم خورد. جایی که اسماعیلی اعلام کرد با وجود برآورد ۳۶۰ میلیارد ریالی برای اعتبار مورد نیاز تکمیل این مجتمع فرهنگی،تا سقف ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه اعتبار در نظر گرفته است و قطعا پروژه این بار به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید اظهار کرد:این قول را می‌دهم که سرعت تخصیص اعتبارات مربوط به این پروژه را بیشتر کنیم. اما تأکید ما این است که در عملیات اجرایی به بهانه عقب ماندن پروژه و تأخیر طولانی در بهره‌برداری،کیفیت فدای سرعت نشود. تلاش بر این است که کارهای مجتمع تا نوروز ۱۴۰۱ پایان یابد و سری بعد که به مازندران آمدم این مجتمع را افتتاح کنیم.

 
مطالب مرتبط

پیام عبدالرضا باقری به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

هنر انقلاب، مدافع ارزش هاست و در جریان انقلاب شکل گرفته
پیام عبدالرضا باقری به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

هنر انقلاب، مدافع ارزش هاست و در جریان انقلاب شکل گرفته

رییس اداره هنری و نمایشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی، یادداشتی را منتشر کرد.

|

نگاهی به نمایش چشم ها به نویسندگی مسعود هاشمی و کارگردانی عباس روجایی

اساسی ترین کنش ها بردوش کاراکترهای زن این نمایش قرار دارد
نگاهی به نمایش چشم ها به نویسندگی مسعود هاشمی و کارگردانی عباس روجایی

اساسی ترین کنش ها بردوش کاراکترهای زن این نمایش قرار دارد

تئاتر مازندران_افشین آذریان، این نمایش «چشم‌ها» که به همت جمعی از هنرمندان غرب مازندران و کارگردانی اهل تنکابن، مهیا شده بود به قصه دو خواهرمی پردازد که در ی خانه ای با هم زندگی می‌کنند که ازبازماندگان یک خانواده‌ جنگزده هستند. سربازان متجاوز ضمن کشتن مردان شهر، به تمامی ...

|

در آخرین شب اجرا

حضور روسای  انجمن هنرهای نمایش استان مازندران در نمایش قوی تر
در آخرین شب اجرا

حضور روسای انجمن هنرهای نمایش استان مازندران در نمایش قوی تر

نمایش قوی تر کاری از گروه تئاتر آکادمی 25 اسفند 1400 پایان یافت . قوی‌تر نمایشنامه‌ای به قلم آگوست استریندبرگ است که در آن دو خانم الف و ب که هر دو هنرپیشه‌اند، همدیگر را در کافه‌ای مخصوص بانوان می‌بینند.

|

نظرات کاربران