در حال بارگذاری ...
مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه کربلای مازندران خبرداد:

کارگاه‌های آموزشی جشنواره تئاتر خیابانی بسیج برگزار می‌شود

هراسانی از برگزاری کارگاه های آموزشی جشنواره تئاتر خیابانی بسیج ویژه گروه های نمایشی راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره با حضور «امیرحسین شریفی» خبر داد و گفت: این کارگاه ها سه روزه است.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران ، حمیدرضا هراسانی به برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی بسیج درسایه کرونا اشاره و اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی بسیج 11 گروهی که به مرحله پایانی راه پیدا کردند را شناخته است .

رئیس سازمان بسیج هنرمندان سپاه کربلا مازندران گفت:دبیرخانه این جشنواره با توجه به آموزش محور بودن جشنواره تئاتر خیابانی در نظر دارد جهت بالا بردن کیفیت آثار راه یافته به مرحله پایانی یک دوره کارگاه تخصصی با حضور استاد «امیر حسین شفیعی» که در کارنامه ایشان بازیگری،کارگردانی،داوری و دبیری جشنواره‌های سراسری تئاتر خیابانی در کشور دیده می‌شود را برای روزهای چهارشنبه تا جمعه ۱۹ الی ۲۱ آبان ماه به مدت ۳ روز در شهرستان‌های ساری و نور برگزار نماید.

وی ارتقاء دانش و تکنیک‌های اجرای نمایش محیطی و آموزش تکنیک‌های ارتباط و تعامل با تماشاگران در نمایش خیابانی را اهداف برگزاری این کارگاه‌های تخصصی اعلام کرد و افزود:طبق برنامه به طور مجزا و تخصصی با هر گروه کلاس گذاشته می‌شود و با مشاوره و پیشنهاد و نقد از سوی استاد مورد نظر انشالله ۱۱ گروه بتوانند در جشنواره پایان،نمایش‌های زیبا و بدون نقص اجرا نماید.
هراسانی یادآورشد: «من هزار و یک شب زنده ام» به کارگردانی «محبوبه علیزاده» از نور ، «سوختن در آب، غرق شدن در آتش» به کارگردانی «محمدجواد صالحی» از نور ، «طرح داستایوفسکی در عالم خلسه» به کارگردانی «مهدی نصرالله زاده» از ایزدشهر، «معبر» به کارگردانی «عباس میار» از قائم شهر، «شبی در انتظار انار» به کارگردانی «نیلوفر واحدیان» از ساری، «تقصیر» به کارگردانی «سید علی شیدایی فر» از ساری ، «عروس» به کارگردانی «علی ربیحانپور» از ساری و «مرثیه ای برای کرونا» به کارگردانی «سیدمحسن شیدایی فر» از ساری به صورت مستقیم به جشنواره راه یافتند.

وی اضافه کرد:همچنین نمایش‌های «یک تن» به کارگردانی «مهدیه خداوردی» از رامسر،«پر پرواز» به کارگردانی «مهیار کمانگری» از آمل و «عتیقه» به کارگردانی «جعفر طالبی» از قائم شهر مشروط به بازبینی مجدد به جشنواره راه خواهند یافت.

هراسانی با بیان اینکههنرمندان عرصه تئاتر متن و طرح‌های نمایشی که بین ۲۰ الی ۳۰ دقیقه‌ای بوده را به شرط اجرا در فضای باز به دبیرخانه پانزدهمین جشنواره تئاتر بسیج ارسال کردند، افزود: آثار برگزیده توسط شورای انتخاب با در نظر گرفتن محتوا و تکنیک انتخاب شده اند و نیمه ی اول آذرماه سالجاری در شهر سرخرود به رقابت خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه «امیر حسین شفیعی» یکی از داوران بخش پایانی جشنواره است،گفت:جهت برگزاری این کارگاه و ورکشاپ تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس،حوزه هنری و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران با سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران همکاری و مشارکت دارند.
مطالب مرتبط

گفتگو با «میلاد محمد نژاد» نفر اول مرد بازیگری در سی‌وسومین جشنواره تئاتر مازندران

تک پرسوناژ یکی از سخت‌ترین اجراهای نمایش
گفتگو با «میلاد محمد نژاد» نفر اول مرد بازیگری در سی‌وسومین جشنواره تئاتر مازندران

تک پرسوناژ یکی از سخت‌ترین اجراهای نمایش

میلاد محمد نژاد هنرمند جوان ساروی که در عرصه نمایش و تئاتر کار میکند. او کار خود را از سن 11 سالگی شروع کرد، او در تئاتر های زیادی ایفای نقش داشت و همچنین در سال 1400در سی وسومین جشنواره تئاتر مازندران به عنوان نفر اول مرد برگزیده شد.

|

گفت و گو با کارگردان نمایش معبر منتخب حضور تئاتر بسیج

باید در سنگر فرهنگی و هنری راه رزمنده ها و شهدا رو ادامه داد
گفت و گو با کارگردان نمایش معبر منتخب حضور تئاتر بسیج

باید در سنگر فرهنگی و هنری راه رزمنده ها و شهدا رو ادامه داد

عباس میار از سال ۱۳۸۲ فعالیت‌های تلویزیونی خود بعنوان مجری برنامه نوجوان و بازیگر فیلم و سریال : فرشته . تاکسی برگشتی . مزرعه زندگی . بوی خاک خیس و شروع کرده است. عباس میار متولد مرداد ۱۳۵۹ کاردانی فیلمسازی و لیسانس مدیریت کارمندصداوسیما بازیگر،کارگردان،تهیه کننده تئاتر و ...

|

کارگردان نمایش عروس برگزیده تئاتر بسیج:

رشادت ها و فداکاری های زنان و مادران این سرزمین نیازمند توجه است
کارگردان نمایش عروس برگزیده تئاتر بسیج:

رشادت ها و فداکاری های زنان و مادران این سرزمین نیازمند توجه است

علی ربیحاوی پور،متولد ١٣٧٧،دانشجوی کارشناسی سینما، تجربه دستیاری کارگردان در چندین فیلم کوتاه(پگاه به کارگردانی سعید حبیب زاده،چرخش به کارگردانی سحر محسنی،دریا به کارگردانی حمید ناطقی و...) ، تجربه دستیاری کارگردان در چندین نمایش صحنه ای و خیابانی(به خاطر باران،منم باید ...

|

دبیر اجرایی سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر استان مازندران:

موفقیت در تئاتر فقط با تماشاگر معنا پیدا می‌کند
دبیر اجرایی سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر استان مازندران:

موفقیت در تئاتر فقط با تماشاگر معنا پیدا می‌کند

افشین رشیدی نویسنده و کارگردان دبیر اجرایی سی‌وسومین جشنواره تئاتر مازندران را به عهده داشت. رشیدی علاوه بر دبیری سی و سوم جشنواره تئاتر مازندران دبیر جشنواره سارویه و جشنواره دیالوگ را نیز درکارنامه خود دارد. وی که نویسنده بیش از 10 نمایشنامه است، از تجربیات خود و چالش ها و ...

|

نظرات کاربران