در حال بارگذاری ...
پس از یک وقفۀ طولانی

جشنواره تئاتر ترنج فعالیت خود را آغاز کرد

ششمین جشنواره تئاتر «ترنج» غرب مازندران پس از یک وقفۀ طولانی، با انتشار فراخوان حضور آثار نمایشی و شروع فعالیّت دبیرخانه آن در شهرستان تنکابن رسماً آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران،وفا سلیمانی‌نژاد،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تنکابن و دبیر این جشنواره ضمن اعلام گاهشمار شرکت در جشنواره گفت:ششمین دوره جشنواره ترنج به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران،با انتشار فراخوان حضور آثار نمایشی آغاز به کار کرده و طبق تقویم جشنواره،فرصت ارسال متون نمایشی به دبیرخانه جشنواره تا تاریخ ۲۰ مهرماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه نتایج بازخوانی آثار و متون نمایشی در تاریخ پنجم آبان به اطلاع هنرمندان خواهد رسید،از فرصت بازبینی آثار تا اول دی ماه خبر داد و یادآور شد:طبق تقویم جشنواره،زمان برگزاری جشنواره در روزهای پایانی دی ماه سال جاری خواهد بود و آثار نمایشی برگزیده در رشتههای نویسندگی،کارگردانی،بازیگری،طراحی صحنه،طراحی لباس،طراحی نور و طراحی پوستر پس از چهار روز نمایش،در مراسم اختتامیه که ۳۰ دی ماه برگزار خواهد شد،مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

سلیمانی‌نژاد با تأکید بر اینکه جشنواره تئاتر ترنج بطور مشخص به شهرستانهای غرب استان اختصاص دارد،گفت:امکان حضور آثار نمایشی هشت شهرستان محمودآباد،نور،نوشهر،چالوس،کلاردشت،عباسآباد،تنکابن و رامسر در جشنواره وجود دارد.

وی تصریح کرد:اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تنکابن با همکاری انجمن هنرهای نمایشی شهرستان و با تکیه بر تجربیات ارزنده گذشته و تلاش در جهت ارتقای سطح کیفی و جایگاه هنر والای تئاتر،با هدف ایجاد فضایی مناسب جهت خلق تجربههای نوین و کشف افقهای تازه در عرصه و اندیشۀ تئاتر ملی و بازنمایی آن در سطح جامعۀ امروز کشور،اقدام به برگزاری ششمین دوره جشنواره تئاتر ترنج کرده است.

دبیر ششمین دوره جشنواره تئاتر ترنج در پایان ضمن قدردانی از حمایت ویژۀ مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و معاون امور هنری،از پیگیری و مطالبۀ هنرمندان فرهیختۀ غرب استان مازندران نیز تشکر کرد
مطالب مرتبط

آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر استان مازندران برگزار شد؛

راهیابی «سرخ او» و «ترس و لرز» به چهلمین جشنواره تئاتر فجر
آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر استان مازندران برگزار شد؛

راهیابی «سرخ او» و «ترس و لرز» به چهلمین جشنواره تئاتر فجر

بالاخره پس از چهار روز آیین اختتامیه سی و سومین جشنواره تئاتر استان مازندران هم با معرفی برگزیدگان این دوره به خط پایان رسید و نمایش های راهیابی «سرخ او» و «ترس و لرز» به عنوان نمایندگان استان مازندران برای حضور در چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیرخانه این جشنواره ...

|

از سوی دبیرخانه

جدول اجرایی گروه های نمایشی جشنواره تئاتر استان مازندران منتشر شد
از سوی دبیرخانه

جدول اجرایی گروه های نمایشی جشنواره تئاتر استان مازندران منتشر شد

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران ، حمیدرضا هراسانی رئیس سازمان بسیج هنرمندان گفت: هیئت انتخاب آثار این جشنواره، متشکل از عبدالرضا رشیدی، امیرحسین فلاحت پیشه و سیدحسین ساداتی پس از بازبینی 29 اثر در یازده شهر استان ، در نهایت 11 اثر را انتخاب کردند.

|

دبیر سی‌وسومین جشنواره تئاتر مازندران:

درخواست خانواده تئاتر  تکمیل تالار مرکزی ساری است
دبیر سی‌وسومین جشنواره تئاتر مازندران:

درخواست خانواده تئاتر تکمیل تالار مرکزی ساری است

مازندران تن‌ها استانی بود که بخش بازبینی جشنواره را امسال به صورت حضوری برگزار کرد و اکنون نیز شاهد استقبال چشمگیر مخاطبان بودیم. همه این نکات با همکاری خوب عوامل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران محقق شد که از همه همراهان قدردانی می‌کنم.

|

نگاهی به سی و دومین جشنواره تئاتر استان مازندران

جان دوباره تئاتر
نگاهی به سی و دومین جشنواره تئاتر استان مازندران

جان دوباره تئاتر

سی و سومین جشنواره تئاتر مازندران با راهیابی ۱۳ گروه نمایشی در بخش‌های آمفی تئاتر و بلک باکس همراه بود، این جشنواره در سالن سلمان هراتی در اداره فرهنگ و ارشاد مرکز مازندران از ۲۶ آبان ماه جاری آغاز و در تاریخ ۲۹ آبان ماه به کار خود پایان می‌دهد.

|

با اعلام جدول  اجراهای سی و سومین دوره

بزرگترین رویداد تئاتری مازندران آغاز می‌شود
با اعلام جدول اجراهای سی و سومین دوره

بزرگترین رویداد تئاتری مازندران آغاز می‌شود

سی‌وسومین جشنواره تئاتر مازندران از چهارشنبه 26 آبان با اجرای ۱۳ نمایش در ساری و رقابت این آثار در حضور داوران، مرحله نهایی آغاز می‌شود تا پس از دو دوره، بار دیگر توان اجرایی گروه‌های نمایشی مازندران برای راه‌یابی به جشنواره تئاتر فجر محک زده شود.

|

نظرات کاربران