در حال بارگذاری ...
با حکم مدیرکل اداره فراهنگ و ارشاد اسلامی استان

مدیراجرایی همایش نمایش‌های ایرانی مازندران منصوب شد

عباس زارع مدیر کل اداره فراهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران طی حکمی سید علی شیدایی سرپرست گروه تئاتر شیدا و پیشکسوت عرصه هنرهای نمایشی مازندران را دبیر اجرایی نخستین همایش نمایش های ایرانی مازندران منصوب کرد .

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران ، طی حکمی از سوی عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران سیدعلی شیدایی فر از پیشکسوتان هنرهای نمایش استان به عنوان مدیر اجرایی نخستین دوره ی همایش اجرای نمایش های ایرانی ؛ نقالی ، پرده خوانی ، مقتل خوانی وسوگ خوانی ، ویژه حماسه عاشواریی استان مازندران منصوب شد . 

سید علی شیدایی فر در خصوص برگزاری این همایش گفت: هدف از اجرای نمایش های ایرانی ویژه عاشورایی برای حفظ وصیانت از آیین های کهن ایران اسلامی و درمسیر فرهنگ سازی مبتنی بر ارزش والای هنردینی واحیاء نمایش های اصیل ایرانی نقالی،پرده خوانی،مقتل خوانی، سوگ خوانی و آشنایی مردم با این گونه از هنرهاست .
وی تصریح کرد: به همین منظور با دعوت از هنرمندان عرصه نمایش وتعزیه خوانان پیشکسوت استان و بامعرفی هنرمندان جوان و ارسال آثار از سوی هیئت انتخاب ۱۰ اثربه این همایش راه خواهند یافت. این برنامه در روز های پایانی ماه صفردر اوایل مهر ۱۴۰۰ در مکان محوطه باز امامزاده یحیی ساری بدون رقابت برگزار می شود.

سید علی شیدایی فر تصریح کرد: البته به خاطر ایجاد انگیزه در بین هنرمندان ، با رای حاضرین به ۳ اثر جوایزی اهدا خواهدشد .
 

 شهرساری میزبان نخستین همایش نمایش های ایرانی مازندران خواهد بود
مطالب مرتبط

از سوی دبیرخانه جشنواره اشکواره حسینی منتشر شد

بیانیه هیئت داوران چهارمین همایش منطقه‌ای اشکواره حسینی
از سوی دبیرخانه جشنواره اشکواره حسینی منتشر شد

بیانیه هیئت داوران چهارمین همایش منطقه‌ای اشکواره حسینی

«هنر چشمه زاینده است و دولت پاینده، و اگر هنرمند از دولت بیفتد غم نباشد که هنر در نفس خود دولتست هر جا که رود قدر بیند و بر صدر نشیند» و چه ستودنی است که در دورانی که میهمانی شوم و ناخوانده در سرزمینمان جولان می دهد و در زمانه‌ای که مرگ با سیمای جانکاهش هر روز و هر ساعت و هر لحظه ...

|

از سوی دبیرخانه چهارمین دوره اعلام شد

برنامه اجرای نمایش‌های بخش خیابانی همایش اشکواره حسینی مازندران
از سوی دبیرخانه چهارمین دوره اعلام شد

برنامه اجرای نمایش‌های بخش خیابانی همایش اشکواره حسینی مازندران

برنامه اجرای نمایش‌های بخش خیابانی همایش منطقه ای فرهنگی هنری اشکواره حسینی اعلام شد و تمامی اجراهای داوری روز جمعه ۱۶ مهر در مجتمع هنری امام خمینی(ره) است.

|

نظرات کاربران