در حال بارگذاری ...
در اداره ارشاد آمل برگزار شد

رونمایی پوستر و افتتاح دبیرخانه دائمی سوگواره تعزیه مازندران

علی عظیمی دبیر سوگواره تعزیه مازندران گفت: رونمایی پوستر سوگواره تعزیه استان مازندران و افتتاح دبیرخانه دائمی تعزیه در شهرستان آمل با حضور مسئولین و پیشکسوتان عرصه تعزیه برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران، در این رونمایی عباس زارع مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران ، محسن محمدی معاون هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران ، منصور علی اصغری مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران ، امیر امیر نیا رئیس اداره ارشاد شهرستان آمل ، علی عظیمی دبیر سوگواره تعزیه مازندران ،  گروه تعزیه خوان سوگواره ، جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان عرصه نمایش در اداره ارشاد شهرستان آمل حضور داشتند و ضمن رونمایی از پوستر سوگواره تعزیه ، دبیرخانه دائمی سوگواره تعزیه مازندران را افتتاح شد .

در بخشی دیگر این برنامه  گروه تعزیه سوگواره با تعزیه خوانی اصغر ذاکری و مهدی سالاری با نوازندگی احسان کیانی و نبی ابراهیمی به اجرای برنامه پرداختند .

عباس زارع ضمن رونمایی از پوستر سوگواره و افتتاح دبیرخانه دائمی ، از مجموعه ارشاد شهرستان آمل خواست تا با به کار گیری تمامی ظرفیت های موجود در اداره شهرستان و با حمایت اداره کل زیر نظر معاونت هنری و همچنین روابط عمومی اداره کل در پیشبرد اهداف و برگزاری هرچه بهتر سوگواره اقدامات لازم را انجام دهند .

وی در بخشی دیگری از صحبت های خود با اشاره به این‌که کانون تعزیه مازندران یکی از اهداف مهم در زمینه ارزش‌های دینی و انسانی مستتر در تعزیه است، این آیین را در احیای باورهای مذهبی و حماسه حسینی موثر برشمرد.

در پایان این برنامه علی عظیمی یاد آور شد دبیرخانه دائمی سوگواره از روز شنبه مورخه 20 شهریور 1400 آماده میزبانی مسئولین ، داوران و شرکت کنندگان سوگواره خواهد بود .

 
مطالب مرتبط

پیام عبدالرضا باقری به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

هنر انقلاب، مدافع ارزش هاست و در جریان انقلاب شکل گرفته
پیام عبدالرضا باقری به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

هنر انقلاب، مدافع ارزش هاست و در جریان انقلاب شکل گرفته

رییس اداره هنری و نمایشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی، یادداشتی را منتشر کرد.

|

نگاهی به نمایش چشم ها به نویسندگی مسعود هاشمی و کارگردانی عباس روجایی

اساسی ترین کنش ها بردوش کاراکترهای زن این نمایش قرار دارد
نگاهی به نمایش چشم ها به نویسندگی مسعود هاشمی و کارگردانی عباس روجایی

اساسی ترین کنش ها بردوش کاراکترهای زن این نمایش قرار دارد

تئاتر مازندران_افشین آذریان، این نمایش «چشم‌ها» که به همت جمعی از هنرمندان غرب مازندران و کارگردانی اهل تنکابن، مهیا شده بود به قصه دو خواهرمی پردازد که در ی خانه ای با هم زندگی می‌کنند که ازبازماندگان یک خانواده‌ جنگزده هستند. سربازان متجاوز ضمن کشتن مردان شهر، به تمامی ...

|

در آخرین شب اجرا

حضور روسای  انجمن هنرهای نمایش استان مازندران در نمایش قوی تر
در آخرین شب اجرا

حضور روسای انجمن هنرهای نمایش استان مازندران در نمایش قوی تر

نمایش قوی تر کاری از گروه تئاتر آکادمی 25 اسفند 1400 پایان یافت . قوی‌تر نمایشنامه‌ای به قلم آگوست استریندبرگ است که در آن دو خانم الف و ب که هر دو هنرپیشه‌اند، همدیگر را در کافه‌ای مخصوص بانوان می‌بینند.

|

نظرات کاربران