در حال بارگذاری ...
دبیر سوگواره تعزیه مازندران خبر داد

هم‌اندیشی دوازدهمین سوگواره تعزیه استان مازندران

علی عظیمی از برگزاری اولین جلسه هماهنگی دوازدهمین سوگواره تعزیه استان مازندران خبر داد

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران ، علی عظیمی دبیر سوگواره تعزیه مازندران با اعلام اینکه دبیر خانه سوگواره در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل دایر از آغاز به کار این دبیر خانه خبر داد .

دبیر سوگواره تعزیه مازندران افزود : در نشست هم اندیشی دوازدهمین سوگواره تعزیه استان مازندران که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل با حضور ریاست و معاونین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان  و اعضای انجمن تعزیه مازندران برگزار شد در خصوص نحو برگزاری سوگواره ، انتخاب شورای سیاست گزاری ، نحو برگزاری هیات دبیرخانه و هیات انتخاب بحث و گفت و گو  شد

علی عظیمی دبیر سوگواره تعزیه مازندران عنوان داشت : دبیر خانه از صبح 5 شنبه مورخه 18 شهریور 1400 واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل آغاز به کار خواهد کرد و روزانه میزبان حضور پیشکسوتان ، شورای سیاستگذاری ، مسئولین ، مدیران و ... خواهد بود .

دبیر سوگواره تعزیه مازندران خاطر نشان کرد : طی برنامه ریزی های انجام شده و هماهنگی با انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران سوگواره در نیمه دوم مهر به مدت 5 روز برگزار و میزبان گروهای تعزیه خوان خواهد بود .

علی عظیمی یاد آور شد : سوگواره تعزیه مازندران در سه بخش صبح ، ظهر ، شب برگزار خواهد شد که بخش صبح ( آموزشی ، علمی ، پژوهشی ) بخش ظهر ( رقابتی ) بخش شب ( تعزیه خوانی ویژه گروهای پیشکوست و فعال ) خواهد بود .

دبیر سوگواره تعزیه مازندران در بخش پایانی صحبت های خود با ذکر این نکته یاد آور شد : امسال برگزاری سوگواره تعزیه با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران ، انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران ، بنیاد تعزیه کشور ، اداره ارشاد شهرستان آمل ، شورای شهر و شهرداری آمل و حوزه هنری استان مازندران برگزار خواهد شد .

عظیمی افزود : امیدوارم با توجه به شرایط حاکم بر استان مازندران و کشور که دست مایه اپیدمی کرونا شده با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و ایجاد فضایی مناسب بتوانیم میزبانی قابل قبولی را داشته باشیم .
مطالب مرتبط

در اداره ارشاد آمل برگزار شد

رونمایی پوستر و افتتاح دبیرخانه دائمی سوگواره تعزیه مازندران
در اداره ارشاد آمل برگزار شد

رونمایی پوستر و افتتاح دبیرخانه دائمی سوگواره تعزیه مازندران

علی عظیمی دبیر سوگواره تعزیه مازندران گفت: رونمایی پوستر سوگواره تعزیه استان مازندران و افتتاح دبیرخانه دائمی تعزیه در شهرستان آمل با حضور مسئولین و پیشکسوتان عرصه تعزیه برگزار شد .

|

با پیشنهاد شورای سیاستگزاری دوازدهمین دوره

سوگواره تعزیه استان مازندران دهه آخر صفر برگزار می‌شود
با پیشنهاد شورای سیاستگزاری دوازدهمین دوره

سوگواره تعزیه استان مازندران دهه آخر صفر برگزار می‌شود

به پیشنهاد شورای سیاستگزاری دوازدهمین سوگواره تعزیه استان مازندران و طی حکمی از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران علی عظیمی به عنوان دبیر این سوگواره منصوب شد .

|

رونمایی از کتاب مقتل خوانی در تعزیه مازندران

رونمایی از کتاب مقتل خوانی در تعزیه مازندران

مقارن با تاسوعای حسینی ماه محرم ۱۴۰۰ آئین رونمایی کتاب ” مقتل خوانی در تعزیه مازندران ” نوشته “حر رشیدی” و “لطفعلی رشیدی پنبه چوله” (راوی) با تلاوتی چند از آیات قران کریم با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع و رئیس طرح و برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران ، ...

|

از سوی دبیرخانه جشنواره اشکواره حسینی منتشر شد

بیانیه هیئت داوران چهارمین همایش منطقه‌ای اشکواره حسینی
از سوی دبیرخانه جشنواره اشکواره حسینی منتشر شد

بیانیه هیئت داوران چهارمین همایش منطقه‌ای اشکواره حسینی

«هنر چشمه زاینده است و دولت پاینده، و اگر هنرمند از دولت بیفتد غم نباشد که هنر در نفس خود دولتست هر جا که رود قدر بیند و بر صدر نشیند» و چه ستودنی است که در دورانی که میهمانی شوم و ناخوانده در سرزمینمان جولان می دهد و در زمانه‌ای که مرگ با سیمای جانکاهش هر روز و هر ساعت و هر لحظه ...

|

نظرات کاربران