در حال بارگذاری ...
مسئول سازمان بسیج هنرمندان مازندران

۴۱ اثر به جشنواره تئاتر خیابانی بسیج مازندران رسید

حمیدرضا هراسانی مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران از ارسال ۴۱ اثر نمایشی به دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی بسیج استان مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران ، «حمیدرضا هراسانی» مسئول سازمان بسیج هنرمندان مازندران با اشاره به این موضوع که جشنواره تئاتر خیابانی بسیج در سال‌های گذشته در دو بخش خیابانی و صحنه‌ای برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره در سال جاری با شیوع کرونا در بخش خیابانی برگزار می‌شود.

حمیدرضا هراسانی مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران با بیان اینکه دبیرخانه این جشنواره در نیمه دوم تیر آغاز بکار کرد و فراخوان منتشر شد، گفت: نقش مقاومت، رشادت و ایثارگری مردم مازندران در دفاع مقدس، پاسداشت فداکاری، رشادت، ایثارگری مدافعان حرم و سلامت، تأثیر بحران شیوع کرونا برجامعه و لزوم رعایت آن با شیوه‌نامه‌های بهداشتی، آگاهی بخشی و دانش‌افزایی در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد، طلاق و بیکاری و تلاش برای پیشگیری از این آسیب‌ها، نمایش منطبق با شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و معضلات شهری از موضوعات جشنواره تئاتر بسیج است.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران فراخوان اولیه مهلت ارسال متن‌ها و طرح‌های نمایشی را تا ۵ شهریور اعلام کرد و افزود: با توجه به استقبال از این جشنواره مهلت ارسال تا ۱۰ شهریور تمدید شد و ۴۱ اثر از ۱۲ شهرستان به این دبیرخانه ارسال شد.

حمیدرضا هراسانی یاد آور شد: خوانش آثار انجام شده و داوری با حضور داوران آغاز خواهد شد و منتخبین بخش خوانش نمایش مهلت دارند تا ۱۰ آبان نمایش را آماده کنند و از ۱۵ آبان کلیه نمایش‌ها بازبینی خواهد شد و منتخبین به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند.

هراسانی تصریح کرد: این جشنواره به صورت کاملا رقابتی و حرفه‌ای برگزار می‌شود و در همه بخش‌ها تقدیر خواهیم داشت.

وی زمان برگزاری اختتامیه جشنواره را در هفته بسیج به میزبانی محمودآباد و سرخ رود اعلام کرد و گفت: این جشنواره با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اداره‌کل بنیاد شهید و شهرداری محمودآباد و سپاه کربلا و سپاه محمودآباد در این جشنواره مشارکت دارند.
مطالب مرتبط

رئیس ستاد جشنواره تئاتر بسیج مازندران

۳۲ گروه نمایشی در مرحله بازبینی جشنواره تئاتر خیابانی بسیج مازندران پذیرفته شد
رئیس ستاد جشنواره تئاتر بسیج مازندران

۳۲ گروه نمایشی در مرحله بازبینی جشنواره تئاتر خیابانی بسیج مازندران پذیرفته شد

هراسانی به برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی بسیج مازندران در هفته بسیج اشاره کرد و گفت: ۳۲ طرح و ایده نمایش در مرحله بازبینی پذیرفته شده است.

|

از سوی دبیرخانه جشنواره اشکواره حسینی منتشر شد

بیانیه هیئت داوران چهارمین همایش منطقه‌ای اشکواره حسینی
از سوی دبیرخانه جشنواره اشکواره حسینی منتشر شد

بیانیه هیئت داوران چهارمین همایش منطقه‌ای اشکواره حسینی

«هنر چشمه زاینده است و دولت پاینده، و اگر هنرمند از دولت بیفتد غم نباشد که هنر در نفس خود دولتست هر جا که رود قدر بیند و بر صدر نشیند» و چه ستودنی است که در دورانی که میهمانی شوم و ناخوانده در سرزمینمان جولان می دهد و در زمانه‌ای که مرگ با سیمای جانکاهش هر روز و هر ساعت و هر لحظه ...

|

از سوی دبیرخانه چهارمین دوره اعلام شد

برنامه اجرای نمایش‌های بخش خیابانی همایش اشکواره حسینی مازندران
از سوی دبیرخانه چهارمین دوره اعلام شد

برنامه اجرای نمایش‌های بخش خیابانی همایش اشکواره حسینی مازندران

برنامه اجرای نمایش‌های بخش خیابانی همایش منطقه ای فرهنگی هنری اشکواره حسینی اعلام شد و تمامی اجراهای داوری روز جمعه ۱۶ مهر در مجتمع هنری امام خمینی(ره) است.

|

نظرات کاربران