در حال بارگذاری ...
دبیر نخستین دوره خبرداد:

اعلام نتایج جشنواره نمایشنامه‌نویسی کوتاه دانشجویی «فضای معنوی آیات قرآنی»

دبیر نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کوتاه دانشجویی «فضای معنوی آیات قرآنی» از اعلام نتایج این جشنواره خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران؛ حمیدرضا گل محمدی تواندشتی دبیر نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کوتاه دانشجویی «فضای معنوی آیات قرآنی» در گفت و گو با تئاتر مازندران از انتخاب برترین های این جشنواره خبر داد و گفت: این جشنواره به منظوراحیای مفـاهیم و موضوعات مـرتبط با فضای معنوی آیات قرآنی، دانش اندوزی و علم، تمثیل های قرآنی، داستان های قرآنی، تفکر و تعمق در طبیعت،.. دردوبخش خیابانی و صحنه ای کار خود را با فراخوان  اول بهمن ماه 1399 آغاز کرد.

گل محمدی با ارایه این مطلب که مهلت شرکت در جشنواره تا پایان بهمن ماه سال 1399 بود که با توجه به وقت کم جهت ارسال آثار، فراخوان تا پایان اسفند ماه تمدید و تا زمان  مهلت  فراخوان جشنواره، بیش از 20 متن  به  دبیر خانه جشنواره ارسال شد.

او افزود: پس از اتمام مهلت و ارسال متون نمایشی به دبیر خانه،  خانم ها اعظم بروجردی و شیرین مجتهدی از نویسندگان و هنرمندان تئاتر کشور در بخش تخصصی نمایش نامه نویسی و آقای حبیب الله طالقان غفاری از قاریان بین المللی و مدرسین  قرآنی در بخش محتوایی به داوری آثار رسیده به دبیر خانه پرداختند.

دبیر نخستین جشنواره نمایش نامه نویسی کوتاه دانشجویی «فضای معنوی آیات قرآنی»  با ارایه این مطلب که پس از داوری نهایی آثار رسیده به جشنواره از سوی هیات داوران  سه نمایش نامه صحنه ای حایز رتبه برتر این جشنواره شدند و در بخش خیابانی هیچ نمایش نامه ای  حایز رتبه برتر جشنواره  نشد خاطر نشان کرد: نمایش نامه «و خدا همین حوالی است» به نویسندگی سمیرا طاهری دانشجوی دکتری آمار دانشگاه بیرجند، رتبه اول این جشنواره را بدست آورد.

مسئول کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد  مازندران اظهار کرد:  نمایش نامه «پیامبر» به نویسندگی محسن صفری  دانشجوی کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی سکان«کیاکلا» مازندران  رتبه دوم را به خود اختصاص داد و نمایش نامه «حرمان» به نویسندگی کیمیا رضایی کلانتری، دکتری کامپیوتر و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری حایز رتبه سوم این جشنواره شد.

وی در پایان ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی موجود  مراسم اختتامیه جشنواره برگزاز نخواهد شد و لوح تقدیر و جوایز برترین های این جشنواره، به صورت پستی به محل سکونت شرکت کننده گان ارسال خواهد شد.
مطالب مرتبط

از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی  واحد مازندران

نمایش «سپاسگزاری» در بابلسر به اجرا در آمد
از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران

نمایش «سپاسگزاری» در بابلسر به اجرا در آمد

نمایش سپایگزاری به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی و مشاور کارگردانی سیده زینب تقوی، 21 تیرماه 1400 از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران در سینما شقایق بابلسر به اجرا در آمد

|

گفت و گو با پویا دستگیران هنرمند قائمشهری

امیدوارم شرایط موجود فرصتی برای شناخت نیازهای هنرمندان شود
گفت و گو با پویا دستگیران هنرمند قائمشهری

امیدوارم شرایط موجود فرصتی برای شناخت نیازهای هنرمندان شود

پویا دستگیران گفت : در این مدتی که کرونا باعث زیان آوری شده ، هنرمندان بسیاری مجبور به دست و پنجه نرم کردن در شرایط دشوار بوجود آمده بودند.حتی خودمان اگر ثبت گروه تئاتر خانه سبز نبود و سه فیلم کوتاهی که تولید ما بودند و در جشنواره های بین المللی منتخب شده بودند اتفاق نمی افتاد ، ...

|

با موضوع مشکلات اجتماعی

نمایش خیابانی جیب خالی در بابلسر به اجرا درآمد
با موضوع مشکلات اجتماعی

نمایش خیابانی جیب خالی در بابلسر به اجرا درآمد

نمایش خیابانی جیب خالی با موضوع مشکلات اجتماعی به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابلسر در ایام انتخابات در این شهرستان به اجراء درآمد.

|

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صفحه گروه‌های استقرار استان مازندران
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صفحه گروه‌های استقرار استان مازندران

برای اولین بار توسط استان مازندران با زحمات مسئول روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران طرح معرفی گروه‌های استقرار و ایجاد صفحه در ایران تئاتر مطرح شد که با برنامه ریزی و هماهنگی های به عمل آمده با سایت ایران تئاتر در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.

|

نظرات کاربران