در حال بارگذاری ...
عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛

قدردان متانت و صبوری هنرمندان تئاتر استان مازندران هستیم

عباس زارع گفت: این ویروس ناخوانده ۵۲ گروه تئاتر استان مازندران را با مشکلات متعددی مواجه کرد اما هنرمندان این حوزه با صبوری فعالیت ها و موفقیت های متعددی را رقم زدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران، عباس زارع مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، در نشست هم افزایی گروهای نمایشی استان مازندران در مجتمع فرهنگی و هنری دیدی با حضور  قادر آشنا مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی کشور و رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران که در شهرستان نور برگزار شد ، با اشاره به اینکه دغدغه هنرمندان تئاتر مهم و اساسی است، اظهار کرد: در مازندران ۵۲ گروه نمایشی ثبت شده داریم که حدود ۶۰۰ نفر از اعضای صندوق هنر از دوستان حوزه هنرهای نمایشی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: شرایط این هنرمندان بسیار سخت است کرونا همه مشاغل و بالاخص هنرمندان این حوزه را درگیر کرد، دوستان در حوزه نمایش بیشترین آسیب را دیدند که البته در شرایط عادی هم حالشان زیاد خوب نبود اگر به عقب برگردیم در بسیاری از سالن‌های ما تقریبا ۵۰ درصد از ظرفیت بدون احتساب فروش بلیط نیم بها تکمیل می‌شد اما با همه تفاسیر امورات دوستان می‌گذشت.

عباس زارع تصریح کرد: اما بعد از شیوع کرونا شرایط شان بدتر شد، البته جا دارد از تلاش مدیریت بابت حمایت و پرداخت حق بیمه هنرمندان تشکر کنیم، ما هم سعی کردیم یک مبلغ ناقابل که در سال گذشته برابر با ۱۵ درصد بودجه استان بود را به این هنرمندان تقدیم کنیم‌، همچنین با مشکلات دوستان از نزدیک آشنا شویم شاید توانستیم ۵ درصد از مشکلاتشان را حل کنیم.

وی گفت: در استان مازندران هنرمندان افتخارات زیادی در جشنواره‌های مختلف کسب کردند، در حوزه‌های مختلف نشست برگزار کردیم، چرا که تاثیرگذارترین هنرمندان در حوزه هنرهای نمایشی فعالیت دارند، امیدواریم روزی برسد که فقط در بزنگاه‌ها دورشان شلوغ نشود.

زارع عنوان کرد: امسال از محدود سال‌هایی بود که وزارت ارشاد برای کمک به هنرمندان به یک چالش اساسی برخورد کرد، ما بیش از ۳۰ دستگاه فرهنگی در کشور داریم که از بودجه فرهنگی استفاده می‌کند ولی در شرایط کرونایی  دیدیم که وزارت‌خانه با مشکل روبرو شد.

وی یادآور شد: اگر ما جای هنرمندان بودیم اعتراض می کردیم، هنرمندان حوزه فرهنگ و اصحاب رسانه در شرایط کرونایی بالاترین عنایت و صبوری و متانت را به خرج دادند، امیدواریم بعد از عبور از این بحران قدرشناس باشیم و نگاه ویژه‌ای به حوزه فرهنگ و هنر داشته باشیم.
 
زارع گفت: کار کردن در حوزه فرهنگ و هنر سخت است، ولی در استان مازندران در شرایط کرونایی شاهد اتفاقات خوب بودیم، امیدواریم با استفاده از همه ظرفیت‌ها و حمایت‌ها شاهد پیشرفت‌های بهتری در این زمینه باشیم
مطالب مرتبط

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صفحه گروه‌های استقرار استان مازندران
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صفحه گروه‌های استقرار استان مازندران

برای اولین بار توسط استان مازندران با زحمات مسئول روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران طرح معرفی گروه‌های استقرار و ایجاد صفحه در ایران تئاتر مطرح شد که با برنامه ریزی و هماهنگی های به عمل آمده با سایت ایران تئاتر در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.

|

در حاشیه نشست هم افزایی گروه های نمایشی استان لتفاق افتاد

رونمایی ۴ کتاب نمایشنامه‌ از نویسندگان مازندرانی
در حاشیه نشست هم افزایی گروه های نمایشی استان لتفاق افتاد

رونمایی ۴ کتاب نمایشنامه‌ از نویسندگان مازندرانی

در نشست هم‌افزایی انجمن های تئاتر استان مازندران، ۴ کتاب نمایشنامه از نویسندگان مازندرانی که با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران و انجمن هنرهای نمایشی استان توسط انتشارات هاوژین به چاپ رسیده، رونمایی شد.

|

قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی 
سه طرح  برای خلق نمایشنامه های ایرانی
قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی
سه طرح برای خلق نمایشنامه های ایرانی

قادر آشنا مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پروژه «قلم روشن» یکی از اتفاق‌های خوب و مهم در عرصه نمایشنامه‌نویسی به شمار می‌رود، گفت: با اجرای این پروژه تلاش داریم علاوه برتولید نمایشنامه های فاخر و در تراز ایران اسلامی، از نمایشنامه نویسان ...

|

دبیر اجرایی سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر استان مازندران:

موفقیت در تئاتر فقط با تماشاگر معنا پیدا می‌کند
دبیر اجرایی سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر استان مازندران:

موفقیت در تئاتر فقط با تماشاگر معنا پیدا می‌کند

افشین رشیدی نویسنده و کارگردان دبیر اجرایی سی‌وسومین جشنواره تئاتر مازندران را به عهده داشت. رشیدی علاوه بر دبیری سی و سوم جشنواره تئاتر مازندران دبیر جشنواره سارویه و جشنواره دیالوگ را نیز درکارنامه خود دارد. وی که نویسنده بیش از 10 نمایشنامه است، از تجربیات خود و چالش ها و ...

|

نظرات کاربران