در حال بارگذاری ...
پیشکسوت تئاتر مازندران در نشست هم افزایی عنوان داشت

هنرمند تئاتر در شهرستان سرمایه و فرصت محسوب می‌شوند

در نشست هم افزایی گروه‌های نمایشی استان مازندران، عباس ابوالحسنی به عنوان نماینده گروهای استقرار از مشکلات و خواسته های هنرمندان تئاتر استان مازندران سخن گفت .

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران، در نشست هم افزایی گروهای نمایشی استان مازندران با حضور قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عباس زارع مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران که در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری دیدی شهرستان نور برگزار شد عباس ابوالحسنی به عنوان نماینده گروهای استقرار استان مازندرن ضمن خوش آمد گویی به مهمانان ویژه این نشست در خصوص موانع و مشکلات هنرمندان تئاتر استان مازندران نکاتی را مطرح کرد . 

ابوالحسنی گفت: هنرمندان تئاتر قبل از اپیدمی کرونا هم حال و روز خوبی نداشتند و با وجود بیماری کرونا هنرمندان تئاتر که سرمایه های تئاتر این استان و شهرستان حساب می شوند امروزه به دلیل تعطیلی تئاتر در امرار معاش روزانه زندگی خود مانده‌اند . 

عباس ابوالحسنی هنرمندان تئاتر به ویژه هنرمندان شهرستان و استان ها یه سرمایه و فرصت قلمداد کرد که مسئولین با نادیده گرفتن این قشر شرایط را بر هنرمندان سخت کرده است. 

ابوالحسنی در بخش دیگر صحبت های خود افزود هنرمندان تئاتر یک سرمایه هستند که باید با دست در دست دادن مسئولین و هنرمندان از این سرمایه بهترین استفاده و بهره را برد.

وی همچنین در خصوص سالن های اجرا ، محل تمرین ، و تخصیص بودجه به گروهای نمایش و تولید نمایش‌ها و آثار قابل توجه، از مدیر کل هنرهای نمایشی خواست تا با تدبیر و نگاه ویژه به این امر در جهت پیش برد و مساعد سازی فضا تدبیری را اتخاذ نماید. 

نماینده گروهای استقرار مازندران افزود : تئاتر در آمدی ندارد، اگر مسئولین دیدگاه خود را نسبت به هنرمندان تئاتر به ویژه هنرمندان شهرستان تعقیر دهند شرایط را برای تولید نمایش مساعد خواهند ساخت.

ابوالحسنی در بخش دیگر از صحبت های خود افزود در استان ها و شهرستان‌ها نمایشنامه نویسان به نام و ارزنده ایی داریم که خوب قلم میزنند و  باید تدبیری اندیشید تا این سرمایه ها در مسیر درست قرار گیرند تا تولیدات خوبی داشته باشیم . 
عباس ابوالحسنی در پخش پایانی خطاب صحبت های خود به مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جناب آقای آشنا شما پدر و بزرگ مجموعه تئاتر هستید و ما فرزندان شما این روز ها حال مساعدی نداریم . گاهی اگر سخن ها و حرف های هنرمندان تند بوده رنجیده نشوید، بدانید هنرمندان تئاتر احترام می خواهند . هنرمندان قشر روشن فکر و تاثیر گذار این جامعه هستند . خواهشمندیم شما هم کنار ما قرار گیرید و شما بشوید هنرمند تئاتر مازندران و مشکلات و دغدغه های تئاتر را خودتان از زبان خودتان بگویید . آقای آشنا هنرمندان تئاتر بچه های روشن فکر و صاف و صادقی هستند شما به عنوان پدر تئاتر کشور این دغدغه ها و مسائل  تئاتر شهرستان را دریابید.
مطالب مرتبط

قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی 
سه طرح  برای خلق نمایشنامه های ایرانی
قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی
سه طرح برای خلق نمایشنامه های ایرانی

قادر آشنا مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پروژه «قلم روشن» یکی از اتفاق‌های خوب و مهم در عرصه نمایشنامه‌نویسی به شمار می‌رود، گفت: با اجرای این پروژه تلاش داریم علاوه برتولید نمایشنامه های فاخر و در تراز ایران اسلامی، از نمایشنامه نویسان ...

|

در وبینار روسای انجمن‌های استانی دراماتراپی ایران بررسی شد

راه‌کار‌های ارائه خدمات غیرحضوری تئاتر درمانی در استان‌ها
در وبینار روسای انجمن‌های استانی دراماتراپی ایران بررسی شد

راه‌کار‌های ارائه خدمات غیرحضوری تئاتر درمانی در استان‌ها

جلسه ماهانه(خردادماه) روسای انجمن‌های استانی دراماتراپی ایران (DTCI) شب گذشته با حضور روسای انجمن استان‌های مازندران، گیلان، آذربایجان غربی، مرکزی و تهران به صورت مجازی برگزار شد.

|

در حاشیه نشست هم افزایی گروه های نمایشی استان لتفاق افتاد

رونمایی ۴ کتاب نمایشنامه‌ از نویسندگان مازندرانی
در حاشیه نشست هم افزایی گروه های نمایشی استان لتفاق افتاد

رونمایی ۴ کتاب نمایشنامه‌ از نویسندگان مازندرانی

در نشست هم‌افزایی انجمن های تئاتر استان مازندران، ۴ کتاب نمایشنامه از نویسندگان مازندرانی که با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران و انجمن هنرهای نمایشی استان توسط انتشارات هاوژین به چاپ رسیده، رونمایی شد.

|

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛

قدردان متانت و صبوری هنرمندان تئاتر استان مازندران  هستیم
عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛

قدردان متانت و صبوری هنرمندان تئاتر استان مازندران هستیم

عباس زارع گفت: این ویروس ناخوانده ۵۲ گروه تئاتر استان مازندران را با مشکلات متعددی مواجه کرد اما هنرمندان این حوزه با صبوری فعالیت ها و موفقیت های متعددی را رقم زدند.

|

نظرات کاربران