در حال بارگذاری ...
ایوب آقاخانی خبر داد؛

دریافت طرح‌ از 15 استان برای «پروژه چهارفصل تئاتر ایران»

ایوب آقاخانی از دریافت طرح‌هایی از ۱۵ استان کشور برای شرکت در ششمین فصل از دور نوین پروژه توسط دبیرخانه‌ چهارفصل تئاتر ایران، یعنی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری، خبر داد.

به گزارش ایران تئاتر، ایوب آقاخانی طراح و مدیر پروژه جامع ملی سراسری آموزش نمایشنامه‌نویسی «چهارفصل تئاتر ایران»، در خصوص تداوم مسیر فعالیت این پروژه با حمایت و متولی‌گریِ مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و دفتر مطالعات و پژوهش‌های آن مرکز، از دریافت طرح‌هایی از 15 استان کشور برای شرکت در ششمین فصل از دور نوین پروژه توسط دبیرخانه چهارفصل تئاتر ایران، یعنی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری خبر داد.

بر اساس این خبر، اعضای هیئت‌علمی این فصل، که در فراخوان «کودک و محیط زیست» نام گرفته است، شهرام کرمی، حسین فدایی حسین و سعید اسدی خواهند بود.

طرح‌های برگزیده‌ این فصل به‌زودی با انتخاب اعضای هیئت‌علمیِ فصل معرفی خواهند شد تا نگارش نهایی طرح‌ها آغاز شده، نویسندگان برای حضور در کارگاه‌های فصلی پروژه با حضور اعضای هیئت ‌علمی آماده شوند.

نقطه‌ پایانی مسیر این پروژه چاپ آثار برگزیده‌ نهایی توسط انتشارات سوره‌ی مهر است که نمایشنامه‌های برگزیده‌ نهایی فصل پنجم نیز ـ با عنوان مدافعان سلامت ـ از طرف دفتر مطالعات و پژوهش‌های حوزه‌ی هنری به مدیریت ایوب آقاخانی به شرح زیر با پیشنهاد چاپ به انتشارات سوره‌ی مهر معرفی شده است:

«نامه‌پاره زیر پای زعیم» نوشته‌ آرزو بهرامی از استان زنجان

«تحویل سال» نوشته‌ لیلا روغنگیر قزوینی از استان قزوین

«مرثیه‌های ابدی» نوشته‌ی مصطفی جعفری خوزانی از استان اصفهان

«کیانا» نوشته‌ پژمان شاهوردی از استان لرستان

گفتنی است پروژه‌ «چهارفصل تئاتر ایران» از سال 1387 کار خود را آغاز کرده و در طول دوران فعالیتش نتایج چشمگیری در توسعه‌ی نمایشنامه‌نویسیِ علمی در خارج از پایتخت گرفته است.
مطالب مرتبط

از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی  واحد مازندران

نمایش «سپاسگزاری» در بابلسر به اجرا در آمد
از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران

نمایش «سپاسگزاری» در بابلسر به اجرا در آمد

نمایش سپایگزاری به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی و مشاور کارگردانی سیده زینب تقوی، 21 تیرماه 1400 از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران در سینما شقایق بابلسر به اجرا در آمد

|

گفت و گو با پویا دستگیران هنرمند قائمشهری

امیدوارم شرایط موجود فرصتی برای شناخت نیازهای هنرمندان شود
گفت و گو با پویا دستگیران هنرمند قائمشهری

امیدوارم شرایط موجود فرصتی برای شناخت نیازهای هنرمندان شود

پویا دستگیران گفت : در این مدتی که کرونا باعث زیان آوری شده ، هنرمندان بسیاری مجبور به دست و پنجه نرم کردن در شرایط دشوار بوجود آمده بودند.حتی خودمان اگر ثبت گروه تئاتر خانه سبز نبود و سه فیلم کوتاهی که تولید ما بودند و در جشنواره های بین المللی منتخب شده بودند اتفاق نمی افتاد ، ...

|

با موضوع مشکلات اجتماعی

نمایش خیابانی جیب خالی در بابلسر به اجرا درآمد
با موضوع مشکلات اجتماعی

نمایش خیابانی جیب خالی در بابلسر به اجرا درآمد

نمایش خیابانی جیب خالی با موضوع مشکلات اجتماعی به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابلسر در ایام انتخابات در این شهرستان به اجراء درآمد.

|

نظرات کاربران