در حال بارگذاری ...
گفت و گو با امیرحسین (ایمان ) فلاحت پیشه هنرمند بابلسری

قدر دان کسانیکه در تئاتر زحمت میکشند باشیم

امیرحسین (ایمان ) فلاحت پیشه گفت: روزهای تئاتر مثل احوال همه هنرها و مشغله هایی که نیاز به حضور گرم مخاطبان دارند خوب نیست و از طرفی هم چاره ایی نیست تا همگی صبر کنیم تا وضعیت بیماری و همه گیری کرونا به نقطه امنی برسد

امیرحسین (ایمان ) فلاحت پیشه هنرمند بابلسری با خبرنگار ایران تئاتر در مازندران به گفت و گوی نشست در ادامه گفتن و گو او را با روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی مازندران در ادامه می‌خوانید: 

خودتان را معرفی کنید و بگویید ؟ 

امیرحسین (ایمان ) فلاحت پیشه هستم متولد 12/12/1357 تهران و اصالتا از روستای علی آباد شهرستان بابلسری،کارشناس نمایش ( ادبیات نمایشی ) و دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی

چگونه با هنر نمایش آشنا شدید و از چه سالی اولین نمایشی که بازی کردید؟ 

به واسطه شغل پدر نمایش رو ازمجتمع فرهنگی و هنری پایگاه یکم شکاری تهران و زیر نظر استاد محمد حمزه زاده در قالب کلاس های بازیگری شروع  و با بازی در نمایش جنگ کور نوشته بهروز غریب پور اولین تجربه صحنه ایی خودم رو در 14 سالگی داشتم و تا قبل از دانشگاه در نمایش های چهل دفان نوشته آقای ورمرزیار و نگهبان چشمه ، بازی و تجربه کارگردانی داشته ام.

چه نمایش های به عنوان بازیگر و کارگردان حضور داشتید؟

بازی در نمایش های (مگرمن ... - آرش -خوشا به حال بردباران - خروس زری پیرهن پری - دلدار- پل – آنتیگونه – شاهزاده هملت- ...) و کارگردانی نمایش های ( جدالی دیگر – دلدار – پل – مستی ملک – نمایش میدانی بازسازی واقعه غدیر – ابوغریب تا غربت – کارمند – شش خاطره و یک شکست – عَشَقه – مرگ با سوراخ اضافه ) و همچنین مدیر تولیدی و برنامه ریزی ده اثر تلویزیونی و سینمایی و داوری چند جشنواره و عضویت در شورای نظارت بر نمایش شهرستان بابلسر و استان مازندران از جمله مشقهایی است که مختصری از آن به حکم دستور بزرگان جهت استحضار شما و خوانندگان عزیز به عرض میرسد.

حال و هوای این روزهای تئاتر !؟

حال و هوای این روزهای تئاتر مثل احوال همه هنرها و مشغله هایی که نیاز به حضور گرم مخاطبان دارند خوب نیست و از طرفی هم چاره ایی نیست تا همگی صبر کنیم تا وضعیت بیماری و همه گیری کرونا به نقطه امنی برسد که بشود با خیالی آسوده و بدور از استرس اینکه در فرایند اجرای یک نمایش خدای ناکرده به جان کسی آسیبی وارد نشود بتوان فعالیت های نمایشی را از سر گرفت ، هرچند برای کسانی که به صورت حرفه ایی به تئاتر مشغول هستند بسیار امری مشکل و سخت است که نیاز است مسئولان نسبت به حمایت های بیشتر از این قشر شریف و فرهیخته اقدامات لازم عملی را بجا آورند.

کلام آخر؟

حرف آخرهم اینکه قدر کسانی رو که برای اعتلای این رشته زحمت کشیدن، میکشن و خواهند کشید و از جان و مال و آبروی خودشون مایه گذاشتن و میزارن رو بدونیم و ازشون سپاسگزار باشیم و به جای اینکه نقش غُرزنهای همیشگی رو بازی کنیم کارگردان حمایت از این عزیزان با ارائه پیشنهاد و طرح  باشیم.

بر چهره گل نسیم نوروز خوش است
در صحن چمن روی دل‌افروز خوش است
از دی که گذشت هر چه گویی خوش نیست
خوش باش و ز دی مگو که امروز خوش است

یا حق
مطالب مرتبط

گفت و گو با محمد رشیدا هنرمند بابلی

در این برهه تلخ زندگی هیچ چشم اندازی را نمی شود واقعی پنداشت
گفت و گو با محمد رشیدا هنرمند بابلی

در این برهه تلخ زندگی هیچ چشم اندازی را نمی شود واقعی پنداشت

محمد رشیدا گفت : در این برهه تلخ زندگی هیچ چشم اندازی را نمی شود واقعی پنداشت، گویی همه چیز میخواهد بما بفهماند هستید اما نیستید،مصداق زندگی در حباب است. امیدوارم کارکرد عناصر اصلی زمین به روال عادی برگردد...

|

گفت و گو با کیوان سعیدی زند هنرمند بابلی

تئاتر این روزها با فراز و نشیب هایی همراه است
گفت و گو با کیوان سعیدی زند هنرمند بابلی

تئاتر این روزها با فراز و نشیب هایی همراه است

کیوان سعیدی زند گفت : تئاتر این روزها هم مثل همه ی ماه ها و سالهایی که من در این شهر به آن پرداخته ام با فراز و نشیب هایی همراه و پیوسته با همه تنگناهای موجود، در اندام ستبرش پایدار است. چون در جستجوی معنای حقیقی هنر نمایش، چگونه بودن و چگونه زیستن را تجربه می کند.

|

گفت و گو با محمد جونیان هنرمند ساروی

تئاتر بسیار سخت نفس می‌کشید اماحالابدترهم شده,
گفت و گو با محمد جونیان هنرمند ساروی

تئاتر بسیار سخت نفس می‌کشید اماحالابدترهم شده,

محمد جونیان گفت : متاسفانه مسئولین امر به همه چیز توجه دارند جز تئاتر. البته تنها پشتوانه‌ای که ما داشتیم و حمایتی تاالان از تئاتر شده همین مرکز هنر نمایشی بودکه با دست خالی کمک حال تئاتر استان‌ها بودندوهستند که باید عرض کنم اگرنبود عشق مابه تاتر قطعات مااین چراغ نیم ...

|

گفت و گو با جان اله ولی زاده پیشکسوت ساروی

تئاتر امروز درادامه افول تدریجی خود با پیدایش  کرونا به کما رفته
گفت و گو با جان اله ولی زاده پیشکسوت ساروی

تئاتر امروز درادامه افول تدریجی خود با پیدایش کرونا به کما رفته

جان اله ولی زاده گفت: تئاتر امروز، درادامه افول وسقوط تدریجی خود، با پیدایش( کرونا) به کما رفته؛ وهمه درانتظاریم تا دوباره از این وضع خارج شود وامیدوارم به سال های اوج خود برگردد.

|

نظرات کاربران