در حال بارگذاری ...
گفت و گو با رضا عباسی هنرمند ساروی

در تمام عرصه ها هنرمندان پیش قدم بودند

رضا عباسی گفت: شرایطی خوبی نیست، به خاطر بیماری کرونا همه کارهای هنری دچار مشکل شده و معلوم نیست تا کی ادامه داره. هنرمندان را دریابد.

رضا عباسی هنرمند ساروی  با خبرنگار ایران تئاتر در مازندران به گفت و گوی نشست در ادامه گفتن و گو او را با روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی مازندران در ادامه می‌خوانید:

خودتان را معرفی کنید و بگویید چگونه با هنر نمایش آشنا شدید و از چه سالی اولین نمایشی که بازی کردید؟ 

رضا عباسی هستم و در سال 1379 دوره آموزش بازیگری را در حوزه هنری استان مازندران شروع کردم و اول اجراء را در سال 1380 با نمایش جمعه با پدر بزرگ به نویسندگی دکتر حسن دولت آبادی و کارگردانی یوسف یونسی در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بروی صحنه بردیم

چه نمایش های به عنوان بازیگر و کارگردان حضور داشتید؟

 نمایش اینم یه روباه دیگه، امیر و غول بدجنس، دار و سارا دشمن میکروبها، دردسرهای عاشقی، خروسک زرنگ و ..... بعنوان بازیگر و دستیار کارگردان بروی صحنه بردیم. و در نمایش باغ زالزالک به نویسندگی داود فتحعلی بیگی و کار گردانی سید علی شیدایی فر و در نمایش فرار از زندان به نویسندگی علیرضا سعیدی و کارگردانی سید حسین ساداتی بعنوان بازیگر همکاری داشتم. نمایش جمعه با پدر بزرگ و دیو و بهار به نویسندگی یوسف یونسی و به کارگردانی اینجانب تجربه خوبی برای بنده بود.

حال و هوای این روزهای تئاتر !؟

شرایطی خوبی نیست، به خاطر بیماری کرونا همه کارهای هنری دچار مشکل شده و معلوم نیست تا کی ادامه داره. هنرمندان را دریابد.  از مسئولان استانی و کشوری خواهش میکنیم بفکر هنرمندان باشید، فکری برای مشکل بیکاری هنرمندان بکنن. در شرایطی خیلی سختی قرار گفتن، یادتون باشه در تمام عرصه ها هنرمندان پیش قدم بودن و حالا نوبت شما مسئولین محترم هست که هنرمندان را حمایت کنید.

کلام آخر : 

امیدواریم هر چه زودتر این مشکلات به دست مسئولین حل بشه و دوباره فعالیت های فرهنگی و هنری دوباره جان تازه ای بگیر. از مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تشکر میکنیم با تمام مشکلاتی که وجود داشت از هنرمندان به اندازه توان حمایت کرد و امیدواریم که ادامه داشته باشه. و تشکر ویژه از کسانی که برای فرهنگ و هنر این کشور صادقانه دل میسوزنند.

 
مطالب مرتبط

گفت و گو با محمد رشیدا هنرمند بابلی

در این برهه تلخ زندگی هیچ چشم اندازی را نمی شود واقعی پنداشت
گفت و گو با محمد رشیدا هنرمند بابلی

در این برهه تلخ زندگی هیچ چشم اندازی را نمی شود واقعی پنداشت

محمد رشیدا گفت : در این برهه تلخ زندگی هیچ چشم اندازی را نمی شود واقعی پنداشت، گویی همه چیز میخواهد بما بفهماند هستید اما نیستید،مصداق زندگی در حباب است. امیدوارم کارکرد عناصر اصلی زمین به روال عادی برگردد...

|

گفت و گو با کیوان سعیدی زند هنرمند بابلی

تئاتر این روزها با فراز و نشیب هایی همراه است
گفت و گو با کیوان سعیدی زند هنرمند بابلی

تئاتر این روزها با فراز و نشیب هایی همراه است

کیوان سعیدی زند گفت : تئاتر این روزها هم مثل همه ی ماه ها و سالهایی که من در این شهر به آن پرداخته ام با فراز و نشیب هایی همراه و پیوسته با همه تنگناهای موجود، در اندام ستبرش پایدار است. چون در جستجوی معنای حقیقی هنر نمایش، چگونه بودن و چگونه زیستن را تجربه می کند.

|

گفت و گو با محمد جونیان هنرمند ساروی

تئاتر بسیار سخت نفس می‌کشید اماحالابدترهم شده,
گفت و گو با محمد جونیان هنرمند ساروی

تئاتر بسیار سخت نفس می‌کشید اماحالابدترهم شده,

محمد جونیان گفت : متاسفانه مسئولین امر به همه چیز توجه دارند جز تئاتر. البته تنها پشتوانه‌ای که ما داشتیم و حمایتی تاالان از تئاتر شده همین مرکز هنر نمایشی بودکه با دست خالی کمک حال تئاتر استان‌ها بودندوهستند که باید عرض کنم اگرنبود عشق مابه تاتر قطعات مااین چراغ نیم ...

|

گفت و گو با امیرحسین (ایمان ) فلاحت پیشه هنرمند بابلسری

قدر دان کسانیکه در تئاتر زحمت میکشند باشیم
گفت و گو با امیرحسین (ایمان ) فلاحت پیشه هنرمند بابلسری

قدر دان کسانیکه در تئاتر زحمت میکشند باشیم

امیرحسین (ایمان ) فلاحت پیشه گفت: روزهای تئاتر مثل احوال همه هنرها و مشغله هایی که نیاز به حضور گرم مخاطبان دارند خوب نیست و از طرفی هم چاره ایی نیست تا همگی صبر کنیم تا وضعیت بیماری و همه گیری کرونا به نقطه امنی برسد

|

گفت و گو با جان اله ولی زاده پیشکسوت ساروی

تئاتر امروز درادامه افول تدریجی خود با پیدایش  کرونا به کما رفته
گفت و گو با جان اله ولی زاده پیشکسوت ساروی

تئاتر امروز درادامه افول تدریجی خود با پیدایش کرونا به کما رفته

جان اله ولی زاده گفت: تئاتر امروز، درادامه افول وسقوط تدریجی خود، با پیدایش( کرونا) به کما رفته؛ وهمه درانتظاریم تا دوباره از این وضع خارج شود وامیدوارم به سال های اوج خود برگردد.

|

نظرات کاربران