در حال بارگذاری ...
مسئول انجمن نمایش شهرستان چالوس خبر داد

احداث اولین سالن بلک باکس نمایش در چالوس

با پیگیری مسلم خردمند رئیس انجمن نمایش چالوس و مسئول دفتر انجمن نمایش غرب مازندران بعد از ۲ سال تلاش و جلسات پی در پی با شورای شهر و شهردار و فرماندار محترم شهرستان چالوس . در تاریخ ۴ اسفند ماه سال ۱۳۹۹ کلنگ ساخت تنها سالن نمایش شهرستان چالوس به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران، مسلم خردمند گفت: با توجه به موفقیت‌های هنرمندان تئاتر و انجمن نمایش چالوس در سالهای ۹۸ و ۹۹ و عنوان فعالترین انجمن نمایش استان و با توجه به نبود حتی یک سالن نمایش در شهرستان و عدم پیشروی ساخت مجتمع فرهنگی ( اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چالوس ) و با عنایت به پتانسیل بالای شهرستان در جذب هنرجویان نمایش و تولید آثار فاخر نمایشی در سطح ملی . نبود حتی یک سالن نمایش برای شهرستان بیش از پیش برای شهروندان و هنرمندان محسوس بوده .

خردمند عنوان داشت :  انجمن نمایش چالوس را بر این داشت تا بر هر ریسمانی چنگ اندازی کند و باپیگیری های مستمر و استفاده از تمام ظرفیتهای موجود که با جلسات طرح توجیحی و نیاز سنجی شهر با اعضائ جوان و هنردوست شواری شهر شهرستان ، مورد استقبال شهردار محترم شهرستان ، جهت سرمایه گذاری در این بخش قرار گرفت و مقرر گردید تا سالن اختصاصی نمایش با ظرفیت مخاطبین حدود ۲۰۰ نفر ،  با طراحی اولیه انجمن نمایش شهرستان ( مهندس مسلم خردمند و مهندس بهزاد جهاندار ) در دستور کار واحد عمرانی شهرداری چالوس قرار گیرد . با مطالعه شهری و بررسی پیشنهادات جهت اختصاص زمین برای ساخت این مجموعه در نهایت ، در بهترین نقطه شهر ( پارک کودک در محوطه کاخ ) که با دسترسی بسیار عالی از تمام نقاط شهر که مدخل ورودی شهرستان نوشهر و تهران و ... نیز بوده و  همچنین دارای محوطه پارک قدیمی بسیار زیبا که بعد از احداث سالن تئاتر میتواند مرکز فرهنگ و هنر و منطقه ای امن برای شهروندان و محیطی سالم و پر نشاط برای جوانان در شهرستان گردد .

مسئول انجمن نمایش چالوس اظهار داشت : بعد از مشخص شدن مکان احداث بنا مقرر گردید که با هزینه کارشناسی شده واحد عمرانی شهرداری جهت احداث سازه ، معین گردد و در نهایت با مشخص شدن نقشه نهایی و متریال  ساخت و براورد هزینه دقیقتر ، منجر به عقد قرارداد با پیمانکار شهرداری شد که انشاالله با پیگیری های لازم ، بخش سازه و سفتکاری این مجموعه تا قبل از پائیز ۱۴۰۰ به پایان خواهد رسید . انجمن نمایش شهرستان جهت تجهیز سیستم نور و صوت و امکانات اجرایی از تمام ظرفیتهای خود ، استفاده خواهد نمود . تا در نهایت سالن اجرا اختصاصی نمایش با بهترین استاندارهای حال حاضر ، در اختیار هنرمندان شهرستان قرار گیرد تا در آینده ای نزدیک میزبان هنرمندان شهرستان و استان و هنرمندان شاخص کشور باشد تا با برگذاری جشنواره های پر نشاط هنری و نمایشی در این سالن شاهد رشد فرهنگ و هنر اسلامی و ایرانی و بومی شهرستان باشیم .

مسلم خردمند در خصوص همکاری و همیاری نهاد های دولتی و غیر دولتی اینگونه اظهار داشت : شهرداری شهرستان با ساخت این مجموعه میتواند با توجه به بررسی و شناسایی نیازهای فرهنگی شهرستان مستقلا جهت تولید و حمایت از نمایشها و آثار هنری با همکاری انجمن نمایش ، جهت رشد فرهنگ بومی و ارزشی شهرستان در سالن اختصاصی خود اقدام نماید که این مهم در نهایت باعث برد همگانی ( شهرداری ، شورای شهر ، کمسیون های فرهنگی ، گروههای نمایشی ، هنرمندان شهرستان ، جانعه بزرگ مخاطبین نمایش ، شهروندان فهیم و ... ) خواهد شد .
انجمن نمایش چالوس تا زمان بهره برداری از این سالن نمایشی به پیگیری های خود ادامه خواهد داد و با توجه به سنگ اندازیهاو مشکلات پیش رو . هرگز خسته نخواهد شد .
مطالب مرتبط

گفت و گو با سیده نیوشا شیدایی ‌فر هنرمند ساروی

روز‌های بسیار سختی به اجرای تئاتر و هنرمندان گذشته
گفت و گو با سیده نیوشا شیدایی ‌فر هنرمند ساروی

روز‌های بسیار سختی به اجرای تئاتر و هنرمندان گذشته

سیده نیوشا شیدایی ‌فر گفت : حال و هوای این روزهای تئاتر بد شده و با شیوع کرونا فاصله و دلتنگی برای صحنه و هوای محل تمرین و روزهای خوب هر روز بیشتر ار قبل میشه و متاسفانه هیچ کسی به فکر این هنر مظلوم و قشر هنرمندان نیست.

|

گفت و گو با اسماعیل اسدی هنرمند ساروی

امیدوارم که هنر تتائر دراستان به دلیل پتانسیل بالا به جایگاه واقعی خودش برسه
گفت و گو با اسماعیل اسدی هنرمند ساروی

امیدوارم که هنر تتائر دراستان به دلیل پتانسیل بالا به جایگاه واقعی خودش برسه

اسماعیل اسدی گفت : با توجه به مشقتی که این حرفه داره هیچ امنیت شغلی برای خود متصور نیستند و این خود انگیزه رو برای هنرمندی که فعالیت میکنه رو پایین میاره تا نتوانند با امنیت خاطر و خلاقیت وارد این عرصه بشوند

|

گفت و گو با رضا غلامی هنرمند نوری

به امید روزای روشن تئاتر
گفت و گو با رضا غلامی هنرمند نوری

به امید روزای روشن تئاتر

رضا غلامی گفت : کرونا باعث دوری و لغو اجرا شده و کاملا هنرمندان در این مسئله ضرر و زیان زیادی دیده اند و بعضا اجراها در سالن خالی و اندک تماشاچی اجرا داشته و فقط در راستای رسالت هنری بوده و سودی برای کسی نداشته و خرج و مخارجی را دست گروه گذاشته است

|

گفت و گو با محمد جونیان هنرمند ساروی

تئاتر بسیار سخت نفس می‌کشید اماحالابدترهم شده,
گفت و گو با محمد جونیان هنرمند ساروی

تئاتر بسیار سخت نفس می‌کشید اماحالابدترهم شده,

محمد جونیان گفت : متاسفانه مسئولین امر به همه چیز توجه دارند جز تئاتر. البته تنها پشتوانه‌ای که ما داشتیم و حمایتی تاالان از تئاتر شده همین مرکز هنر نمایشی بودکه با دست خالی کمک حال تئاتر استان‌ها بودندوهستند که باید عرض کنم اگرنبود عشق مابه تاتر قطعات مااین چراغ نیم ...

|

صندوق اعتباری هنر منتشر کرد

اطلاعیه نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال
صندوق اعتباری هنر منتشر کرد

اطلاعیه نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال

صندوق اعتباری هنر اعلام کرد تمامی بیمه شدگان برابر ضوابط، شرایط و در مهلت قانونی (طبق روال عادی) نسبت به پرداخت حق بیمه خود به حساب‌ سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایند و صندوق حق بیمه سه ماهه نخست را طبق برنامه پرداخت خواهد کرد.

|

گفت و گو با مهدی روشن ضمیرطبری هنرمند بابلی

تئاتری همیشه حرف اول را می زنند.حرف آخری برایشان وجود ندارد
گفت و گو با مهدی روشن ضمیرطبری هنرمند بابلی

تئاتری همیشه حرف اول را می زنند.حرف آخری برایشان وجود ندارد

مهدی روشن ضمیر طبری گفت : تئاتری همیشه حرف اول را می زنند.حرف آخری برایشان وجود ندارد که اگر داشته باشد روی صحنه می زنند.منم جزئی کوچک از حضور بزرگ آن ها در جهان بی نهایت صحنه.

|

نظرات کاربران