در حال بارگذاری ...

فراخوان جشنواره تئاتر «اناردون» منتشر شد

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ و کانون تئاتر خیابانی اداره‌کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران جشنواره سراسری مجازی تئاتر «اناردون» را در ۳ بخش برگزار می‌کند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، کانون تئاتر خیابانی این اداره‌کل با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ به مناسبت فرارسیدن طولانی‌ترین شب سال و زنده نگه‌داشتن آداب و رسوم کهن ایرانیان در شب یلدا، جشنواره سراسری مجازی تئاتر «اناردون» را برگزار می‌کند.

این جشنواره در ۳ بخش «نقالی»، «اجرای تئاتر خانوادگی با موضوع شب‌نشینی و قصه‌های یلدایی» و «آیین‌های نمایشی یلدایی (اقوام)» برگزار می‌شود.

 در بخش «اجرای تئاتر خانوادگی با موضوع شب‌نشینی و قصه‌های یلدایی» هر گروه می‌بایست با حضور اعضای خانواده یکی از داستان‌ها یا روایت‌های شب یلدا را انتخاب و اثر را در منزل با همکاری یکدیگر تولید کنند. بخش «آیین‌های نمایشی یلدایی (اقوام)» نیز ویژه گروه‌های نمایشی است که امکان تولید نمایش‌های آیینی قوم خود را دارند.

مدت زمان این آثار نمایشی می‌تواند بین ۲ تا ۱۵ دقیقه باشد و مهلت ارسال آثار تا پنجم دی‌ماه است. بارگذاری آثار از طریق پیام‌رسان واتساپ و تلگرام به شماره ۰۹۱۲۲۱۳۸۴۰۴ است و متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام این رویداد به آدرس ۹۹anardun@ مراجعه کنند.

دبیرخانه جشنواره سراسری مجازی تئاتر «اناردون» در تهران، میدان قزوین، خیابان قزوین، شهرداری منطقه ۱۱، ساختمان شماره ۲، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی با شماره تماس ۵۵۴۰۰۸۳۳ قرار دارد.
مطالب مرتبط

پیام عبدالرضا باقری به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

هنر انقلاب، مدافع ارزش هاست و در جریان انقلاب شکل گرفته
پیام عبدالرضا باقری به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

هنر انقلاب، مدافع ارزش هاست و در جریان انقلاب شکل گرفته

رییس اداره هنری و نمایشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی، یادداشتی را منتشر کرد.

|

نگاهی به نمایش چشم ها به نویسندگی مسعود هاشمی و کارگردانی عباس روجایی

اساسی ترین کنش ها بردوش کاراکترهای زن این نمایش قرار دارد
نگاهی به نمایش چشم ها به نویسندگی مسعود هاشمی و کارگردانی عباس روجایی

اساسی ترین کنش ها بردوش کاراکترهای زن این نمایش قرار دارد

تئاتر مازندران_افشین آذریان، این نمایش «چشم‌ها» که به همت جمعی از هنرمندان غرب مازندران و کارگردانی اهل تنکابن، مهیا شده بود به قصه دو خواهرمی پردازد که در ی خانه ای با هم زندگی می‌کنند که ازبازماندگان یک خانواده‌ جنگزده هستند. سربازان متجاوز ضمن کشتن مردان شهر، به تمامی ...

|

در آخرین شب اجرا

حضور روسای  انجمن هنرهای نمایش استان مازندران در نمایش قوی تر
در آخرین شب اجرا

حضور روسای انجمن هنرهای نمایش استان مازندران در نمایش قوی تر

نمایش قوی تر کاری از گروه تئاتر آکادمی 25 اسفند 1400 پایان یافت . قوی‌تر نمایشنامه‌ای به قلم آگوست استریندبرگ است که در آن دو خانم الف و ب که هر دو هنرپیشه‌اند، همدیگر را در کافه‌ای مخصوص بانوان می‌بینند.

|

نظرات کاربران