در حال بارگذاری ...

«تیشتر» در دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز درخشید

نمایش خیابانی«تیشتر» از مازندران، منتخب حضور در دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز؛ رتبه برتر «طرح و ایده» و «بازیگری زن» را به خود اختصاص داد

به گزارش تئاتر مازندران، نمایش خیابانی «تیشتر» به نویسندگی و کارگردانی حمید ناطقی از گروه تئاتر پاپیون ساری که در  دومین جشنواره بین المللی  تئاتر اهواز حضور پیدا کرده بود، در بخش  تئاترخیابانی موفق به کسب  رتبه سوم طرح وایده در این جشنواره شد و در بخش بازیگری زن معصومه شمسعلی نژاد توانست رتبه برتر این بخش را به خود اختصاص دهد.

در افسانه‌های ملی ایران تیشتر الهه باران است که سه بار با اپوش دیو خشکسالی نبرد می‌کند در دوبار اول به شکل یک پسر جوان و یک گاو قوی هیکل با اپوش می جنگد و در مرتبه سوم به شکل یک اسب جنگیده و او را شکست میدهد.

خلاصه داستان نمایش«تیشتر» می پردازد به ماجرای جوان تازه دامادی که به بیماری سرطان دچارشده  و به مبارزه با بیماری می پردازد، در طول مبارزه با بیماری، با اجرای مراسم آیینی به جنگ اپوش«دیو اهریمن» که تیشتر«ابر باران زا » را دزدیده است می رود و با کمک اهالی روستا و همسرش، اپوش را شکست داده  و آزادی تیشتر را فراهم می سازد و...

یاسر محمودی برنتی  به عنوان مشاور نویسنده و محمد رضا عزیزی، حمیدرضا نوربخش، محمد صادق قادی، معصومه شمسعلی نژاد، مهسا سلیقه و سحر محسنی کیاسری به عنوان بازیگران فرم در این نمایش همکاری داشتند.

نیایش جعفری، مارال ناطقی، امین موسوی کیاسری، علی ربیجاوندی و مصطفی تبریزیان به عنوان بازیگران فیزیکال به ایفای نقش پرداختند.
نظرات کاربران