در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران ؛

سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران با رویکردی متفاوت برگزار شد

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران با ارایه این مطلب که سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران با رویکردی متفاوت نسبت به سال های گذشته برگزار شد گفت: این جشنواره با معرفی نمایش«بقا» از آمل و نمایش «طالب » از ساری به دبیرخانه تئاتر فجر کار خود را پایان داد.

به گزارش تئاتر مازندران ، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران در حاشیه برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران در گفت و گو با تئاتر مازندران گفت: سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران امسال با رویکرد جدیدی نسبت به سال های گذشته برگزار شد.

وی با ارایه این مطلب که امسال بر خلاف سال های گذشته گروه های بیشتری در جشنواره حضور پیدا کردند افزود: در این جشنواره علاوه بر گروه های منتخب در بخش رقابتی که 11 گروه از هشت شهر استان در جشنواره حضور پیدا کردند، یک گروه دیگر از آمل با نمایش «تولد 18سالگی» به نویسندگی و کارگردانی سارا فرخی که بازیگران آن را مدد جویان بهزیستی تشکیل می دادند در بخش میهمان  جشنواره  حضور پیدا کردند و کار خود را به روی صحنه بردند.که درآیین اختتامیه جشنواره از عوامل و بازیگران این نمایش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی  تجلیل ویژه ای صورت پذیرفت.

زارع  با ارایه این مطالب که از دیگر رویکرد ها می توان به حضور هیات داوران کانون پیشکسوتان و منتقدان تئاتر استان در این جشنواره اشاره کرد افزود: هیات داوران کانون پیشکسوتان تئاتر انجمن هنرهای نمایشی متشکل از آقایان اسفندیار بهاری، هوشنگ رضایی، محمد منصوری، محمدرضا ضمیر پور، الله یار هزار جریبی، صفرعلی اوجانی،محمد جونیان وحمیدرضا گل محمدی تواندشتی  برای اولین بار در طول برگزاری جشنواره تئاتر استانی جهت انتخاب اثر برتر جشنواره به داوری پرداختند،

وی افزود: پس از قرائت  بیانیه توسط نماینده  هیات داوران پیشکسوتان تئاتر، نمایش «جنگال» به نویسندگی و کارگردانی علی قاجاری به عنوان اثر برتر جشنواره شناختند و با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از کارگردان این نمایش تجلیل ویژه به عمل آمد.

مدیرکل  فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران در بخش آثار منتخب از سوی هیات داوران کانون منتقدان تئاتر انجمن هنری های نمایشی شعبه مازندران  متشکل از خانم حدیث زارع نژاد و آقایان  علیرضا سعیدی کیاسری، مهدی روشن ضمیر، رضا امیری صالحی و مصطفی غفاری ساروی پس از قرائت بیانیه هیات داوران کانون منتقدان تئاتر، در بخش نمایش نامه نویسی ضمن تقدیر از کاظم مژدهی نویسنده نمایش «پانما»،  حامد کریمی نویسنده نمایش «چند پاراگراف عشق» را به عنوان نویسنده برتر معرفی کردند. در بخش کارگردانی،  مهدی ملکی کارگردان نمایش«پس از برخورد جسم سخت بر سر» از سوادکوه  ر ا حائز رتبه برتر  دانستند و در بخش اثر برتر نمایش «جنگال» به نویسندگی و کارگردانی علی قاجاری از ساری را به عنوان رتبه برتر شناخته و با اهداء لوح تقدیر و جوایزی از آن ها تقدیر به عمل آوردند.

وی افزود: از دیگر رویکرد های این جشنواره این بود که آیین اختتامیه جشنواره 23 آبان ماه 98 با توجه به ظرفیت سالن سینما سپهر، در این مکان برگزار شد تا این که  علاقمندان بیشتری بتوانند در آیین اختتامیه حضور پبدا کنند.

زارع در پایان گفت: با رای هیات داوران اصلی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان نمایش«بقا» از آمل و نمایش «طالب» از ساری به دبیرخانه تئاتر فجر راه یافتند و این جشنواره  کار خود را پایان داد.

گفتنی است که سی و یکمین جشنواره تئاتر استان از 20 الی 23 ابان ماه 98  به مدت چهار روز با 12 گروه منتخب از هشت شهر استان در ساری برگزار شد.
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

تخصیص ۵۰ درصدی وام مشاغل خانگی به اهالی تئاتر مازندران
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

تخصیص ۵۰ درصدی وام مشاغل خانگی به اهالی تئاتر مازندران

زارع بابیان اینکه کرونا گروه‌های نمایشی مازندران را با مشکل مواجه کرد، گفت: مازندران ۶ میلیارد تومان بودجه مشاغل خانگی دارد اگر بخشی از این بودجه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان داده شود، ۵۰ درصد بودجه تخصیصی به اهالی تئاتر اختصاص می یابد.

|

نظرات کاربران