در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران ؛

  سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران با رویکردی متفاوت برگزار شد

  مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران با ارایه این مطلب که سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران با رویکردی متفاوت نسبت به سال های گذشته برگزار شد گفت: این جشنواره با معرفی نمایش«بقا» از آمل و نمایش «طالب » از ساری به دبیرخانه تئاتر فجر کار خود را پایان داد.

  به گزارش تئاتر مازندران ، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران در حاشیه برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران در گفت و گو با تئاتر مازندران گفت: سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران امسال با رویکرد جدیدی نسبت به سال های گذشته برگزار شد.

  وی با ارایه این مطلب که امسال بر خلاف سال های گذشته گروه های بیشتری در جشنواره حضور پیدا کردند افزود: در این جشنواره علاوه بر گروه های منتخب در بخش رقابتی که 11 گروه از هشت شهر استان در جشنواره حضور پیدا کردند، یک گروه دیگر از آمل با نمایش «تولد 18سالگی» به نویسندگی و کارگردانی سارا فرخی که بازیگران آن را مدد جویان بهزیستی تشکیل می دادند در بخش میهمان  جشنواره  حضور پیدا کردند و کار خود را به روی صحنه بردند.که درآیین اختتامیه جشنواره از عوامل و بازیگران این نمایش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی  تجلیل ویژه ای صورت پذیرفت.

  زارع  با ارایه این مطالب که از دیگر رویکرد ها می توان به حضور هیات داوران کانون پیشکسوتان و منتقدان تئاتر استان در این جشنواره اشاره کرد افزود: هیات داوران کانون پیشکسوتان تئاتر انجمن هنرهای نمایشی متشکل از آقایان اسفندیار بهاری، هوشنگ رضایی، محمد منصوری، محمدرضا ضمیر پور، الله یار هزار جریبی، صفرعلی اوجانی،محمد جونیان وحمیدرضا گل محمدی تواندشتی  برای اولین بار در طول برگزاری جشنواره تئاتر استانی جهت انتخاب اثر برتر جشنواره به داوری پرداختند،

  وی افزود: پس از قرائت  بیانیه توسط نماینده  هیات داوران پیشکسوتان تئاتر، نمایش «جنگال» به نویسندگی و کارگردانی علی قاجاری به عنوان اثر برتر جشنواره شناختند و با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از کارگردان این نمایش تجلیل ویژه به عمل آمد.

  مدیرکل  فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران در بخش آثار منتخب از سوی هیات داوران کانون منتقدان تئاتر انجمن هنری های نمایشی شعبه مازندران  متشکل از خانم حدیث زارع نژاد و آقایان  علیرضا سعیدی کیاسری، مهدی روشن ضمیر، رضا امیری صالحی و مصطفی غفاری ساروی پس از قرائت بیانیه هیات داوران کانون منتقدان تئاتر، در بخش نمایش نامه نویسی ضمن تقدیر از کاظم مژدهی نویسنده نمایش «پانما»،  حامد کریمی نویسنده نمایش «چند پاراگراف عشق» را به عنوان نویسنده برتر معرفی کردند. در بخش کارگردانی،  مهدی ملکی کارگردان نمایش«پس از برخورد جسم سخت بر سر» از سوادکوه  ر ا حائز رتبه برتر  دانستند و در بخش اثر برتر نمایش «جنگال» به نویسندگی و کارگردانی علی قاجاری از ساری را به عنوان رتبه برتر شناخته و با اهداء لوح تقدیر و جوایزی از آن ها تقدیر به عمل آوردند.

  وی افزود: از دیگر رویکرد های این جشنواره این بود که آیین اختتامیه جشنواره 23 آبان ماه 98 با توجه به ظرفیت سالن سینما سپهر، در این مکان برگزار شد تا این که  علاقمندان بیشتری بتوانند در آیین اختتامیه حضور پبدا کنند.

  زارع در پایان گفت: با رای هیات داوران اصلی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان نمایش«بقا» از آمل و نمایش «طالب» از ساری به دبیرخانه تئاتر فجر راه یافتند و این جشنواره  کار خود را پایان داد.

  گفتنی است که سی و یکمین جشنواره تئاتر استان از 20 الی 23 ابان ماه 98  به مدت چهار روز با 12 گروه منتخب از هشت شهر استان در ساری برگزار شد.
  مطالب مرتبط

  کارگردان نمایش «طالب»:

سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران از لحاظ کمی و کیفی کم نظیر است
  کارگردان نمایش «طالب»:

  سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران از لحاظ کمی و کیفی کم نظیر است

  کارگردان نمایش «طالب» از شهر ساری منتخب مرحله نهایی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان گفت: جشنواره تئاتر امسال مازندران تا این مرحله از نظر کمی و کیفی از نقطه قوت خوبی برخوردار است.

  |

  از سوی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

داوران نهایی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران انتخاب شدند
  از سوی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

  داوران نهایی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران انتخاب شدند

  مدیرکل اداره فرهنگ وارساد اسلامی مازندران از معرفی داوران نهایی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران خبر داد و گفت: خانم مهتاب نصیر پور، آقایان محمد رضا غفاری و حسین کیانی از اساتید تئاترکشور به قضاوت مرحله نهایی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران می نشینند.

  |

  کارگردان نمایش«بقا»؛

نگاه جوانگرایانه هیئت انتخاب از نکات مثبت جشنواره امسال است
  کارگردان نمایش«بقا»؛

  نگاه جوانگرایانه هیئت انتخاب از نکات مثبت جشنواره امسال است

  کارگردان نمایش«بقا» منتخب بخش نهایی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندرن نگاه جوانگرایانه و پی گیری هیئت داوران بازبین در جهت بهتر ارائه شدن آثار در جشنواره از جمله نکات مثبت در این جشنواره است که موجبات دلگرمی شرکت کننده گان در جشنواره را فراهم کرده است .

  |

  تاکیداستاندار مازندران؛

ورود جدی بخش خصوصی جهت حمایت از تئاتر مازندران
  تاکیداستاندار مازندران؛

  ورود جدی بخش خصوصی جهت حمایت از تئاتر مازندران

  استاندار مازندران 23 مهر ماه 98 درطی نشستی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس و نایب رییس انجمن هنرهای نمایشی شعبه مازندران ضمن تاکید بر ورود جدی بخش خصوصی جهت حمایت از تئاتر مازندران گفت: هنر نمایش یکی از اصیل‌ترین شاخه‌های هنری‌ در کشور و استان، از پیشینه غنی برخوردار ...

  |

  نظرات کاربران