در حال بارگذاری ...
 • از سوی دبیرخانه چهارمین دوره جشنواره

  فراخوان جشنواره سراسری نمایش های سنتی «سیاه بازی» مازندارن منتشر شد

  فراخوان چهارمین جشنواره سراسری نمایش های سنتی «سیاه بازی» مازندارن با رویکرد توجه ویژه به حفظ و ترویج گونه های نمایش ایرانی و تقویت نمایش های سنتی و آیینی ایران از سوی دبیرخانه این جشنواره در ساری اعلام شد.

  به گزارش تئاتر مازندران، محمد جونیان دبیر چهارمین جشنواره سراسری نمایش های سنتی «سیاه بازی مازندارن» در گفت و گو با تئاتر مازندران گفت:  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران  با همکاری گروه تاتر«فخ» و کانون نمایش های آیینی  سنتی و اداره کل هنرهای نمایشی کشور،چهارمین دوره این رویداد مهم تئاتری را با رویکرد توجه ویژه به حفظ و ترویج گونه های نمایش ایرانی، تقویت نمایش های سنتی و آیینی ایران به ویژه سیاه بازی با همکاری انجمن نمایش  هنر های نمایشی شعبه مازندران  در مرداد ماه 1399 درمازندران  برگزار می کند.

  وی به شرایط شرکت در جشنواره اشاره کرد و افزود: این جشنواره ویژه نمایش های سنتی، «سیاه بازی»  است و لازم است آثار ارسالی از ویژگی های تخصصی شیوه های نمایش ایرانی«تخت حوضی، سیاه بازی» بهره مند باشد.

  جونیان افزود: تأکید اساسی جشنواره بر اجرای اصیل سیاه بازی ایرانی است، اما رویکرد تجربی و نگاه نو به نمایش سیاه بازی در صورت داشتن مبنای پژوهشی و شناخت دقیق از شاخصه های این هنر ایرانی نیز مورد پذیرش خواهد بود.

  دبیر چهارمین  جشنواره سراسری نمایش های سنتی «سیاه بازی» مازندارن  خاطرنشان کرد: متقاضیان می بایست سه نسخه از لوح فشرده«سی دی» یا «دی وی دی» حاوی فایل تصویری نمایش خود را به همراه سایر مدارک مورد نیازجهت ارزیابی به دبیرخانه جشنواره دراستان مازندران ارسال کنند.

  وی با ارایه این مطلب که  حداکثر زمان نمایش ها 90 دقیقه خواهد بود افزود:  اسکان و پذیرایی گروه های پذیرفته شده در جشنواره به عهده ستاد برگزاری جشنواره خواهد بود و به آثار پذیرفته شده در جشنواره بر اساس ضوابط اعطاءکمک هزینه و با نظر کمیته کارشناسی نا سقف000/000/40 ریال پرداخت خواهد شد.

   جونیان افزود:  این جشنواره به صورت رقابتی  برگزار می شود و به برگزیدگان  در بخش های مختلف, با نظر هیأت داوران جوایزی اهدا خواهد شد و نمایش های برگزیده این جشنواره مستقیما به دبیرخانه جشنواره بین المللی نمایش های آئینی وسنتی کشوردر تهران معرفی خواهند شد.

    وی ادامه داد:  ارایه درخواست شرکت به منزله پذیرش ضوابط جشنواره بوده وگروه ها ملزم به رعایت موارد اعلام شده از سوی دبیرخانه «زمان، تعداد، مکان و...» درخصوص اجرای آثارخواهند بود.

   دبیر چهارمین  جشنواره سراسری نمایش های سنتی «سیاه بازی» مازندارن بهگاه شمارجشنوارهاشاره کرد و افزود:  مهلت ارسال آثار و مدارک لازم در شرمت به جشنواره از مورخ  15/2/99 لغایت 11/3/99 است و نتیجه آثار پذیرفته شده یکم تیر ماه 99 از سوی دبیرخانه اعلام خواهد شد. 

   وی با اشاره به این مطلب که  جشنواره در مرداد ماه  99 به مناسبت عید قربان تا غدیر در ساری  برگزار می شود، ادامه داد: فرم تکمیل شده تقاضای حضور در جشنواره، خلاصه نمایش نامه نوشته شده  در یک برگ A4 ، لیست کامل عوامل گروه با ذکر مسئولیت و عنوان،یک لوح فشرده حاوی حداقل 5 قطعه عکس با کیفیت از اجرا،  خلاصه سوابق هنری کارگردان و گروه نمایشی در یک برگ .«A4»

  دبیر چهارمین  جشنواره سراسری نمایش های سنتی «سیاه بازی» مازندارن تاکید کرد: به مدارک ارسالی ناقص و یا تقاضاهایی که پس از تاریخ اعلام شده به دبیرخانه ارسال شود ترتیب اثر داده نمی شود و مدارک ارسالی عودت داده نخواهد شد.

  گفتنی است که علاقمندان به شرکت در جشنواره می توانند  مدارک خود را به آدرس مازندران، ساری، میدان امام خمینی (ره)، ابتدای بلوار دانشگاه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، دبیرخانه چهارمین جشنواره سراسری نمایش های سنتی «سیاه بازی» مازندران،  به کدپستی 48158 -38794 ارسال کنند و یا جهت اطلاع بیشتر شماره همراه  09112510244 مسئول دبیرخانه جشنواره «منصورعلی اصغری» و یا با شماره همراه دبیر ومدیراجرایی جشنواره«محمدجونیان» 09111573448 تماس حاصل کرده و در صورت نیاز نیز با  شماره تماس دبیرخانه  01133362007 و نمابر دبیرخانه   01133302950 می توانید ارتباط برقرار کنند .

   

  فرم تقاضای حضور در چهارمین جشنواره نمایشهای «سنتی سیاه بازی»

   مازندارن- مرداد 1399   

  نام اثر:................................................................

  نویسنده:.............................................................

  کارگردان:...............................................:..........

   نام گروه:...........................................................

  استان:.................................................................

  شهر:...................................................................                         

    شماره تماس:....................................................
  مطالب مرتبط

  با حکم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران

محمد جونیان دبیر چهارمین جشنواره سراسری سنتی سیاه بازی مازندران شد
  با حکم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران

  محمد جونیان دبیر چهارمین جشنواره سراسری سنتی سیاه بازی مازندران شد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با صدور حکمی محمد جونیان از پیشکسوتان و فعالان تئاتر استان مازندران را به عنوان دبیر چهارمین جشنواره سراسری سنتی سیاه بازی در مازندران منصوب شد.

  |

  از سوی داوران کانون منتقدان تئاتر مازندران

برترین های جشنواره سی و یکم استانی را انتخاب می‌شوند
  از سوی داوران کانون منتقدان تئاتر مازندران

  برترین های جشنواره سی و یکم استانی را انتخاب می‌شوند

  هیات داوران کانون منتقدین تئاتر مازندران متشکل از مهدی روشن ضمیر طبری، رضا امیر صالحی و مصطفی غفاری ساروی ، حدیث زارع نژاد و علیرضا سعیدی کیاسری ، برترین های جشنواره سی و یکم استانی را انتخاب می کنند.

  |

  از سوی دبیر جشنواره

جدول نهایی اجرا های سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران اعلام شد
  از سوی دبیر جشنواره

  جدول نهایی اجرا های سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران اعلام شد

  دبیر جشنواره سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران از برگزاری این جشنواره در بیستم الی بست وسوم آبان ماه 98 خبر دادو گفت: در این دوره از جشنواره تئاتر مازندران هر گروه منتخب به دو اجرا خواهند پرداخت.

  |

  رییس انجمن هنر های نمایشی شعبه مازندران خبر داد

هیئت انتخاب سی و یکمین جشنواره تئار استان مازندرا ن معرفی شدند
  رییس انجمن هنر های نمایشی شعبه مازندران خبر داد

  هیئت انتخاب سی و یکمین جشنواره تئار استان مازندرا ن معرفی شدند

  رییس انجمن هنرهای نمایشی شعبه مازندران از انتخاب هیئت انتخاب سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران خبر داد وگفت: آقایان بهزاد صدیقی، اصغر خلیلی و خانم فاطمه مکاری به عنوان هیئت داوران بازبین سی و یکمین جشنواره تئاتر استان به قضاوت آثار منتخب در جشنواره خواهند پرداخت.

  |

  کانون تئاتر کودک و نوجوان انجمن هنر های نمایشی استان مازندران برگزار می‌کند

رپرتوار نمایش های کودک ونوجوان ویژه روز جهانی کودک
  کانون تئاتر کودک و نوجوان انجمن هنر های نمایشی استان مازندران برگزار می‌کند

  رپرتوار نمایش های کودک ونوجوان ویژه روز جهانی کودک

  مسئول کانون تئاتر کودک ونوجوان انجمن هنر های نمایشی شعبه مازندران گفت: از سوی کانون تئاتر کودک و نوجوان انجمن هنر های نمایشی استان مازندران رپرتوار نمایش های کودک ونوجوان ویژه روز جهانی کودک از 15 الی 16 مهرماه 98 در استان مازندران برگزار می شود.

  |

  نظرات کاربران