در حال بارگذاری ...
عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

به تئاتر اعتقاد قلبی دارم

جمعی از پیشکسوتان عرصه‌ی تئاتر با علی‌اصغر یوسف نژاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش تئاتر مازندران، علی‌اصغر یوسف نژاد نماینده‌ی مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت‌رئیسه مجلس در این دیدار بابیان اینکه به هنر تئاتر اعتقاد قلبی دارم افزود: معتقدم در بین تمامی فعالیت‌های گسترده‌ی هنری تئاتر نقش تأثیرگذارتری را در جامعه ایفا می‌نماید.

یوسف نژاد افزود: هنر تئاتر هنری قابل‌احترام و پایه و اساس بسیاری از هنرهاست ازاین‌رو تمام تلاش خود را در جهت مرتفع نمودن مشکلات هنرمندان این عرصه به کار خواهم گرفت.

وی ادامه: فضای تئاتر مازندران تابعی از فضای عمومی تئاتر کشور است و مشکلات موجود در مازندران در اکثر استان‌ها مشاهده می‌شود.

نماینده‌ی مردم ساری و میاندرود تصریح کرد: برای کمک و حمایت از انجمن نمایش مازندران در جذب و تخصیص اعتبارات به این هنر فاخر با رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان جلسه‌ای فوری برنامه‌ریزی خواهم کرد. یوسف نژاد بابیان اینکه اعتبارات فعالیت‌های هنری در برخی از دستگاه‌ها و نهادها 5 برابر اعتبارات ارشاد مازندران است گفت: باید بودجه‌های این حوزه هدفمند هزینه گردد و مانع از موازی کاری‌های احتمالی شد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: با تنوع و تکثر فعالیت‌های هنری مخالف نیستیم ولی این فعالیت‌ها باید سیاست‌های متمرکزی را دنبال کنند.

وی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در راستای تخصیص بودجه و اعتبارات در عرصه‌های مختلف هنری تلاش‌های بسیاری نموده است ولی به جهت گستردگی حوزه‌ی فرهنگ و هنر اعتبارات اختصاصی به چشم نمی‌آید و از این بابت شرمنده‌ی تمامی هنرمندان به‌ویژه هنرمندان استان مازندران هستیم.

یوسف نژاد خواستار انسجام و همبستگی در بین جامعه‌ی هنری استان به‌ویژه هنرمندان عرصه‌ی تئاتر شد و افزود: از عملکرد تئاتر در مازندران دفاع می‌کنم زیرا توانسته با گذر از فراز و نشیب‌های بسیار از جایگاه شایسته‌ای در کشور برخوردار باشد.

وی در پایان سخنانش گفت: رشد تئاتر در مازندران ارتباط مستقیمی با حضور پیشکسوتان و صاحب‌نظران این عرصه دارد که به حمدالله مازندران از این حیث استانی توانمند و صاحب‌نام در سطح کشور به شمار می‌آید.
نظرات کاربران