در حال بارگذاری ...
 • مسئول کانون تعزیه مازندران معرفی شد

  علی عظیمی به‌عنوان مسئول کانون تعزیه استان مازندران معرفی شد.

  به گزارش تئاتر مازندران، نشست شورای تعزیه استان با حضور پیشکسوتان و فعالان این هنر اصیل و مردمی برگزار شد. در این نشست یاسر محمودی برنتی رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران در سخنانی گفت: نبود مکان واحد و مناسب برای اجرای تعزیه و خلأ ساختار تشکیلاتی مهم‌ترین‌ دغدغه شبیه‌خوانان استان است که امیدواریم با تشکیل شورایی منسجم و فعال مشکلات این حوزه را به حداقل برسانیم.

  وی اظهار داشت: یکی از اهداف تشکیل این شورا در مازندران رونق تعزیه و تربیت تعزیه‌خوانان خبره با توجه به علم روز است. ایشان ساماندهی برنامه‌های تعزیه‌ای استان به‌منظور اجرای تعزیه‌هایی که در شأن دین اسلام و مذهب تشیع باشد را از دیگر اهداف تشکیل این شورا برشمرد. محمودی سیاست‌گذاری در امور تعزیه را از وظایف شورای تعزیه دانست و خاطرنشان کرد: پیشکسوتان عرصه تعزیه حافظان این هنر هستند و لذا آموزش و انتقال آن به نسل‌های آینده بر عهده این قشر فرهیخته است.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران با تأکید بر اهمیت و جایگاه شبیه‌خوانی در فرهنگ عمومی و ظرفیت بالای این بخش در اشاعه ارزش‌های دینی در جامعه و لزوم ساماندهی امور تعزیه با صدور حکمی علی عظیمی را به‌عنوان مسئول کانون تعزیه استان منصوب کرد.
  مطالب مرتبط

  موفقیت «تیشتر» درراه فتح

  موفقیت «تیشتر» درراه فتح

  «تیشتر» به نویسندگی و کارگردانی حمید ناطقی به مرحله بازبینی بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر راه یافت.

  |

  نیم‌نگاهی بر نمایش «زخم زبون»

  نیم‌نگاهی بر نمایش «زخم زبون»

  نمایش «زخم زبون» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی به تهیه‌کنندگی موسسه فرهنگی هنری پژواک هنر آرمان در ایزدشهر روی صحنه رفت.

  |

  نظرات کاربران