در حال بارگذاری ...
 • توسط دفتر یونیمای مازندران؛

  اولین نشست راهکار پیشرفت نمایش عروسکی برگزار شد

  اولین نشست راه کارهای پیشرفت نمایش عروسکی در مازندران با حضور دبیر یونیمای ایران اردشیر صالح پور و محمود شالویی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان مازندران برگزار شد.

  به گزارش تئاتر مازندران،  عصر روز دوشنبه 12 شهریور با حضور و همکاری خانواده نمایش گران عروسکی مازندران اولین نشست راه کارهای پیشرفت نمایش عروسکی در مازندران ، در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران برگزار شد.
  در این نشست ابتدا رجب علی فلاح مدیر یونیمای مازندران (اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی)توضیحاتی در خصوص فعالیت چندین  ساله این دفتردر مازندران  برای حاضرین ارائه داد.
  و در ادامه کلیه افراد حاضر در جلسه به اختصار به  معرفی خود پرداختند.
  در ادامه این برنامه دکتر اردشیر صالح پور دبیر یونیمای ایران در خصوص اهمیت موضوع نشست به ایراد سخن پرداخت.
  وی  با اشاره به  اهداف یونیما ، پرداختن به فرهنگ فولکلور  مازندران و به تصویر کشیدن آن با هنر  نمایش عروسکی تاکید کردند و سه موضوع را به عنوان برنامه های اجرایی یونیما در مازندران  برشمرد.
  ۱-معرفی یکی از گونه های اصلی  عروسکی مازندران به نام:" گَره بازی"
  ۲-پرداختن به افسانه های مازندران و اجرای آن در قالب نمایش عروسکی
  ۳-پرداختن به  نمادهای معاصرمازندران و تبدیل آن به نمایش عروسکی.
  دکتر محمود شالویی مدیر کل ارشاد مازندران ضمن معرفی بیشتر دکتر صالح پور و همکاری باایشان  در ایران و خارج از کشور به تشریح و اهمیت این نشست تاکید ویژه ای کرد و با بر شمردن تاثیر هنر نمایش  عروسکی در جامعه به عنوان ابزاری تاثیر گزار در جامعه و خصوصا برای کودکان، علاقه خود در همکاری با خانواده نمایشگران عروسکی و یونیمای مازندران را ابراز داشت.
  پیشنهاد تاسیس شعبه نمایندگی یونیما در شهرستان  زیر نظر دفتر استان از سوی آقای دکتر شالویی مطرح و مقرر گردید اولین شعبه در بابلسر به نمایندگی خانم لیلا حسین زاده در مهر ماه سال جاری تاسیس گردد.
  به پیشنهاد دکتر صالح پور، دکترشالویی به عضو یت  افتخاری یونیمای مازندران در آمد.
  نظرات کاربران