در حال بارگذاری ...

تکرار دوره سی‌وچهارم فجر برای تئاتر مازندران در دوره سی‌وششم

پنجشنبه هفته آینده سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تهران آغاز به کار می‌کند و ده‌ها گروه راه یافته به بخش‌های مختلف این جشنواره برای رقابت روی صحنه می‌روند.

نگاهی به گروه‌های حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره نیز نشان می‌دهد که مازندران وضعیت تقریبا مناسبی دارد. 4 نمایش از مازندران توانستند امسال مجوز حضور در فجر را دریافت کنند تا در مهم‌ترین رویداد تئاتری سال کشور حضور داشته باشند و بخشی از توانمندی تئاتر مازندران را در این جشنواره ارائه کنند. ابتدا «سوپ بوقلمون» به کارگردانی سینا علیپور از بابلسر و «بر پدر هر چی دروغگو لعنت» به کارگردانی حمیدرضا خسروی از نوشهر به عنوان نمایش‌های برتر بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران راهی فجر شدند. پس از آن نمایش «کاش می‌شد منم بیام» به کارگردانی محسن اردشیر به بخش مرور جشنواره تئاتر فجر راه یافت تا اردشیر و گروه سونر بار دیگر نماینده مازندران در فجر باشند. در نهایت هم نمایش «1978» به نویسندگی و کارگردانی محمد شجاعی برای حضور در بخش مهمان جشنواره تئاتر فجر انتخاب شد.

این دومین بار است که از مازندران 4 گروه در جشنواره تئاتر فجر حضور دارد. نخستین بار در دوره سی‌وچهارم جشنواره تئاتر فجر، مازندران توانست 4 نماینده در فجر داشته باشد. در آن دوره نمایش‌های «کات» به کارگردانی ماجد آهنگر از ساری، «زخمه» به کارگردانی مهیار هزارجریبی از بهشهر و مالیخولیا به کارگردانی مسعود حق‌پناه و «خوشه برنج» به کارگردانی محسن اردشیر هر دو از آمل، نماینده تئاتر مازندران بودند. دوره سی‌وچهارم به خاطر کسب 4 جایزه توسط عوامل نمایش «خوشه برنج» و نامزد شدن حدیث زارع‌نژاد در بخش بازیگری زن دوره خوبی برای تئاتر مازندران بود. حالا اهالی تئاتر مازندران می‌توانند امیدوار باشند که عدد 4 برای تئاتر مازندران خوش‌یمن باشد و بار دیگر کسب جوایز در این دوره تکرار شود.
مطالب مرتبط

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تشریح کرد

چالش های استان‌ مازنداران برای حضور در جشننواره تئاتر فجر
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تشریح کرد

چالش های استان‌ مازنداران برای حضور در جشننواره تئاتر فجر

تئاتری‌های فعال شهرستان‌ها که قصد شرکت در جشنواره تئاتر استان خود برای راه‌یابی به چهلمین جشنواره تئاتر فجر را دارند، امسال چالش ‌تعطیلی سالن‌های نمایش و نبود فضای تمرین، محدودیت زمانی ناشی از شرایط کرونایی و کاهش سهم استان‌ها از جشنواره فجر را موانع پیش روی خود بیان ...

|

نظرات کاربران