در حال بارگذاری ...
 • در پایان سی‌اُمین جشنواره تئاتر استانی

  آثار برگزیده مازندران به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی شدند

  صبح امروز در سالن آمفی‌تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، هیأت داوران و تعدادی از هنرمندان تئاتر مازندران برگزار شد و آثار برگزیده این جشنواره به دبیرخانه سی‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر معرفی شدند.

  به گزارش تئاتر مازندران، هیأت داوران جشنواره متشکل از علیرضا دریابیگی، آرش دادگر و محمود عزیزی پس از تماشا و بررسی 6 نمایش «پرسه‌های موازی» به کارگردانی حمید ناطقی، «یاغی‌های عاشق» به کارگردانی تورج زایدلی، «خانه» به کارگردانی سینا علیپور، «اژدهاک» با کارگردانی علی شعبانی اسرمی، «تکرار» به کارگردانی مهیار صیفوری و  «چهار» به کارگردانی مجید شعاعی، 3 نمایش را برای حضور در سی‌وهفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند. بر این اساس نمایش‌های «خانه» اثر سینا علیپور از بابلسر، چهار به کارگردانی مجید شعاعی از آمل و «اژدهاک» به کارگردانی علی شعبانی اسرمی از ساری بدون اولویت به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند تا با نظر هیأت انتخاب این جشنواره، اثر یا آثار حائز رتبه برای حضور در جشنواره فجر معرفی شوند.

  هیأت داوران در بخش کارگردانی ضمن تقدیر از علی شعبانی اسرمی به خاطر کارگردانی نمایش «اژدهاک»، جایزه اول این بخش را به مجید شعاعی برای کارگردانی نمایش «چهار»، جایزه دوم را به مهیار صیفوری برای نمایش «تکرار» و جایزه سوم را به سینا علیپور» برای کارگردانی نمایش «خانه» اهدا کرد.

  در بخش بازیگری زن لاوین خادم گیلانی برای بازی در نمایش تکرار اول شد، هانیه زارعی برای ایفای نقش در نمایش چهار رتبه دوم را به دست آورد و فاطمه‌زهرا فتحی برای بازی در نمایش خانه جایزه سوم را به خود اختصاص داد. فاطمه سجادی نیز برای بازی در نمایش «یاغی‌های عاشق» تقدیر شد.

  در بخش بازیگری مرد، علی عظیمی برای بازی در نمایش «یاغی‌های عاشق» تقدیر شد و علی شعبانی اسری برای بازی در نمایش اژدهاک، مهرداد طهماسبی برای بازی در نمایش چهار و میلاد محمدنژاد برای ایفای نقش در نمایش «پرسه‌های موازی» اول تا سوم شدند.

  جایزه برتر طراحی صحنه به سینا علیپور برای طراحی صحنه نمایش «خانه» اهدا شد و از مجید شعاعی هم برای طراحی صحنه نمایش «چهار» تقدیر شد. جایزه برتر بخش طراحی لباس نیز برای طراحی لباس نمایش «چهار» به مریم شاه‌نوری رسید و از سینا علیپور برای طراحی لباس نمایش «خانه» تقدیر شد.

  در شاخه موسیقی هیات داوران ضمن تقدیر از گروه موسیقی نمایش «یاغی‌های عاشق»، جایزه موسیقی را به نمایش «اژدهاک» به خاطر انتخاب موسیقی متناسب با نیاز درام اهدا کرد.

  در بخش طراحی پوستر و بروشور نیز رتبه برتر به محمد قربانی برای نمایش خانه رسید و از محمدجواد ایزدی برای طراحی پوستر نمایش «چهار» تقدیر شد.

  هیأت داوران در بخش نویسندگی هیچ متنی را حایز دریافت جایزه یا تقدیر ندانست.

   

   

   

   
  نظرات کاربران