در حال بارگذاری ...
 • توسط گروه های ثبت شده تعزیه مازندران

  تعزیه‌خوانی در 27 نقطه از استان اجرا می شود

  هم‌زمان با روزهای دهه نخست محرم، مانند سال‌های گذشته گروه‌های تعزیه در سراسر استان مازندران مجالس تعزیه‌خوانی را برگزار می‌کنند.

  به گزارش تئاتر مازندران، کانون شبیه‌خوانان مازندران، هر سال برنامه اجرای گروه‌های ثبت شده در این کانون را اعلام می‌کند. امسال در 27 نقطه از مازندران مجالس تعزیه‌خوانی گروه‌های ثبت شده تعزیه مازندران برگزار می‌شود. علاوه بر این گروه‌ها، گروه‌های دیگری نیز در نقاط دیگر استان نمجالس تعزیه را برگزار می‌کنند.
  در رینه گروه تعزیه حاج سقا مجالس تعزیه را برگزار می‌کند و در روستای آب اسک تعزیه‌خوانی به سرپرستی «نادر یوسفی» و «حجت قبادی» برگزار می‌شود. در روستای نیاک گروه شبیه‌خوانی به سرپرستی «حمید هاشمی» مجلس‌خوانی دارد و در روستای نوا نیز گروه تعزیه به سرپرستی «اکبر قاسمی» مجالس تعزیه را برگزار می‌کند.
  تعزیه‌خوانی در بابل به سرپرستی «منوچهر یوسفی»، در رودبار آمل به سرپرستی «مرتضی موسوی»، در حسین‌آباد رویان به سرپرستی «فضل‌الله اسدی»، در تکیه حضرت رقیه(س) نور به سرپرستی «مصعب رئیسی»، در عالم‌کلای نوشهر به سرپرستی «رامین منصوری»، در جویبار به سرپرستی «مصطفی زارع» و در بابلسر به سرپرستی «علی باقری کله‌بستی» برگزار می‌شود.
  علاوه بر این مناطق، مجالس تعزیه‌خوانی دهه نخست محرم در کردکلای جویبار، درون‌کلای بابل، قائمشهر، روستای تیرکده رویان، روستای ونوش نوشهر، منوچهر کلا نوشهر، یالرود بلده، کمرود نور، فراشکلا رویان، ایزدشهر، صلاح‌الدین‌کلای نور، بینج‌کول نوشهر، عبدالله‌ده چمستان، آبگرم لاریجان، فریدونکنار، نوشهر و تنکابن برگزار می‌شود. ساعت آغاز همه اجراها 14 اعلام شده است.
  نظرات کاربران