در حال بارگذاری ...
 • از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر مازندران

  داوران مرحله نهایی بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران معرفی شدند

  ستاد برگزاری بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران داوران بخش نهایی این جشنواره را معرفی کرد.

  به گزارش تئاتر مازندران، بر اساس اعلام دبیرخانه دائمی جشنواره استانی تئاتر مازندران، دکتر قطب‌الدین صادقی، دکتر محمدحسین ناصربخت و یوسف فخرایی به عنوان داوران بخش نهایی بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران انتخاب شدند.

   

  دکتر قطب‌الدین صادقی هنرمند سرشناس و برجسته سینما و تئاتر کشور و همچنین نویسنده، فیلمنامه‌نویس، مترجم، کارگردان تئاتر، استاد دانشگاه و بازیگر سینما و تلویزیون تألیف بیش از 50 نمایشنامه، کارگردانی افزون بر 50 تئاتر و فیلم، ترجمه آثار نمایشی و همچنین بازی در فیلم‌های مطرحی همچون «کیف انگلیسی»، «کلاه پهلوی» و «معمای شاه» را در کارنامه دارد. وی یکی از چهره‌های مطرح در زمینه داوری جشنواره‌های تئاتری است.

   

  دکتر محمد حسین ناصربخت دانش‌آموخته مقطع دکترای تخصصی پژوهش هنر، نمایشنامه‌نویس، کارگردان تئا‌تر، پژوهشگر و مدرس دانشگاه و یکی از چهره‌های برجسته هنرهای نمایشی و نقد و پژوهش آثار نمایشی است. در کارنامه وی علاوه بر داوری در جشنواره‌های مختلف، کارگردانی تئاتر، نمایشنامه‌نویسی و نویسندگی چندین جلد کتاب و ده‌ها اثر پژوهشی، دبیری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، دبیری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی-سنتی و سردبیری مجله نمایش نیز ثبت شده است.

   

  یوسف فخرایی دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی و مدرس دانشگاه‌ نیز از اساتید هنر نمایش است که پیشینه داوری در جشنواره‌های مختلف را دارد. فخرایی در دوره بیست‌وهفتم جشنواره تئاتر مازندران، همراه با مجتبی دهدار و داریوش شافی، عضو هیأتانتخاب جشنواره بود. وی داوری بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر استان گیلان را نیز به عهده داشت. نمایشنامه‌های «رزم اسفندیار»، «زمانی برای گفتن»، «سهراب در مه»، «آتش؛ آب؛ باد؛ خاک»، «من و هزار تو»، «کالیگولا؛ باران؛ کبوتر»، «جایی در میان آب‌ها»، «جریره»، «یک تاج و دوسر»، «پهلوان دیو دلقک»، «سیاگالش»، «فقط یک نور تخت»، «یک روز روشن خدا» همراه با کتاب‌های «اگزیستانسیالیسم و تئاتر»، «سیاوش؛ کاراکتر دیونیزوسی» و «طرح انسان واره مشوش درآشوب صحنه مدرنیسم و سنت» و چندین مقاله پژوهشی به قلم فخرایی منتشر شده‌اند.

   

  بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران از شنبه 25 شهریور به دبیری «محمد محمدی» در ساری آغاز می‌شود و تا 27 شهریور ادامه دارد.

   

   
  مطالب مرتبط

  مدیر اجرایی بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران:

ساعت اجرا و نشست نقد نمایش‌های صبح تغییر کرد
  مدیر اجرایی بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران:

  ساعت اجرا و نشست نقد نمایش‌های صبح تغییر کرد

  مدیر اجرایی بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران از تغییر در ساعت اجرای نمایش‌های نوبت صبح هر 3 روز جشنواره و نشست نقد و بررسی دو نمایش نخست روزهای شنبه و یکشنبه خبر داد.

  |

  دبیر و میزبان بیست و نهمین جشنواره تئاتر مازندران انتخاب شدند

  دبیر و میزبان بیست و نهمین جشنواره تئاتر مازندران انتخاب شدند

  پس از وقفه‌ای یک ماهه از زمان لغو میزبانی نوشهر از جشنواره بیست‌ونهم تئاتر مازندران و استعفای دبیر جشنواره، روز دوشنبه جلسه‌ شورای سیاستگذاری جشنواره بیست‌ونهم با حضور اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد و دبیر و میزبان ...

  |

  نظرات کاربران