در حال بارگذاری ...
 • پیشکسوت و منتقد تئاتر:

  تئاتر مازندران در حال پوست اندازی است

  پیشکسوت و منتقد تئاتر استان گفت: تئاتر مازندران در حال پوست اندازی است.

  به گزارش تئاتر مازندران، مسعود اجدادیان درباره اثر نمایشی " اگزیستنس" کاری از بابلسر اظهار کرد: در مرحله انتخابی وقتی کار را دیدم بسیار قوی تر از مرحله اجرا در جشنواره بود.

  وی با بیان اینکه احساس کردم یک عصبیتی به بازیگران در انتهای نمایش دست داد، افزود: کار با موضوعیت اضطراب بود و اضطراب نیر بیماری قرن است " اگزیستنس"  درونیات آدم ها در این کار به نمایش گذاشته شد و به عبارتی کسانی که خود را در غبار فراموشی پنهان می کنند.

  پیشکسوت و منتقد تئاتر و سینما بیان.کرد: سبک کار آنها اکسپرسیونیسم بود و در این گونه کارها نور، رنگ بازی ها بسیار مورد توجه است و بازی ها تا حدودی توانست در این حیطه باشد.

  اجدادیان تصریح کرد: در طراحی صحنه ضعیف بود و می توانست بهتر باشد ولی موضوع بسیار خوبی را برای نمایش انتخاب کردند.

  وی گفت: " اگزیستنس" نیاز به متن قوی داشت و این نقطعه ضعفی است که کلا در تئاتر استان دیده می شود و البته نبود آموزش در تئاتر ضعف بزرگی است و این در چهارده نمایش در مرحله انتخابی دیده شد.

  پیشکسوت تئاتر کشور و مازندران خاطرنشان کرد: این نمایش ارتباط خوبی را با تماشاگران که اکثرا از تئاتری ها بودند برقرار نکرد و تماشاگران چند بار در حین کار با دست زدن به نوعی پایان کار را اعلام کردند که این شاید از ضعف نمایش بود و در ارتباط با مخاطب موفق عمل نکرد.

  وی تأکید کرد: هنوز جای کار دارد تا این گونه نمایش ها برای تماشاچیان جا بیفتد چون آموزش حلقه مفقوده در این کارها است.

  وی با اشاره به اینکه تئاتر مازندران در حال پوست اندازی است، گفت: سطح این جشنواره ها باید از نظر نمایشنامه بیشتر ارتقا یابد و این مهم مدیریت جدید انجمن نمایش استان مازندران محقق می شود و روزهای درخشانی در پیش است.
  نظرات کاربران