در حال بارگذاری ...
در جشنواره تئاتر فجر رقم خورد

«طالب و زهره» مازندران در «شهرهای نامرئی» کارگردان ایتالیایی

نمایش «شهرهای نامرئی» به نویسندگی و کارگردانی پینودی بودوا هنرمند ایتالیایی، با همکاری هنرمندان گروه تئاتر «سایه» قائمشهر در بخش بین‌المللی سی‌وششمین جشنواره بین‌‌المللی تئاتر فجر در حال اجراست.

به گزارش تئاتر مازندران، اجرای این نمایش 90 دقیقه‌ای از 29 دی در باغ موزه قصر تهران آغاز شد و تا دوشنبه این هفته -2 دی- ادامه دارد. این نمایش هر شب از ساعت 21 در باغ موزه قصر اجرا می شود. این پروژه هنری در بخش فضاهای نامتعارف جشنواره تئاتر فجر حضور دارد.

گروه تئاتر سایه قائمشهر به سرپرستی رجبعلی فلاح هنرمند باسابقه نمایش‌های عروسکی و آیینی، با نمایش فولکلور «طالب و زهره»، اجرایی مشترک را به نمایش گذاشت. کارگردانی «طالب و زهره» که در قالب پروژه «شهرهای نامرئی» اجرا می‌شود را رجبعلی فلاح به عهده دارد. مریم الهامیان نیز دراماتورژی این کار را انجام داده است. سام فلاح، سکینه خنار، صدیقه فرجی، مریم الهامیان و نادیا گودرزی هنرپیشگان این نمایش هستند. اجرای موسیقی این بخش از «شهرهای نامرئی» نیز به عهده رجبعلی فلاح(دهل)، حسن سیدآبادی(سرنا) و زلفعلی ذبیحی(نقاره) است.

پینودی بودوا «شهرهای نامرئی» را از سال ۱۹۹۱ در شهرهای بزرگ دنیا همچون لندن، پاریس، رم و بوداپست اجرا کرد و به دعوت بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر و با همکاری سفارت ایتالیا در ایران و بخش خارج از صحنه جشنواره به تهران  آمد که در این اجرا گروه «سایه» نیز به آن افزوده شده است. «شهرهای نامرئی» شهر را صحنه خود قرار می‌دهد و نسبت به فضای شهری، سناریوی خود را برای رویارویی با شخصیت زنده شهر طراحی می‌کند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران