در حال بارگذاری ...
 • کارگردان نمایش «کاش میشد منم بیام»:

  نخستین معیار جشنواره باید برابری باشد

  سومین نمایش مازندران در بخش مسابقه تئاتر فجر که تنها نمایش استان در بخش الف مسابقه تئاتر ایران محسوب می‌شود، «کاش می‌شد منم بیام» است.

  به گزارش تئاتر مازندران، نمایشی به نویسندگی کامران شهلایی و کارگردانی مشترک محسن اردشیر و غنچه شکوهیان که با بازی پونه قدیری، محمدرضا شجاعی، سارا یزدانی و فرخنده ابراهیمی از 14 تا 31 شهریور در آمل روی صحنه رفت و با استقبال خوب شهروندان و هنرمندان تئاتر مواجه شد.

  گروه تئاتر «سونر» آمل که ششمین حضورش در جشنواره تئاتر فجر را تجربه می‌کند، قرار است پنجشنبه هفته آینده نمایش «کاش می‌شد منم بیام» را در دو نوبت 17 و 19 در تالار هنر روی صحنه ببرد. کارگردان نمایش «کاش می‌شد منم بیام» با بیان این‌که انتخاب سالن برای گروه‌های خارج از تهران در بخش الف مسابقه تئاتر ایران منصفانه نبود، گفت: در بخش مسابقه الف ایران گروه‌های تهران در تالارهای ایرانشهر، اصلی و چهارسو روی صحنه می‌روند، اما تالار سنگلج را برای اجرای بچه‌های تئاتر شهرستان اختصاص دادند. گروه ما هم در تالار هنر روی صحنه می رود.

   محسن اردشیر اظهار کرد: این حرکت شکل خوبی ندارد. چون گروه‌های تهران دست‌کم از نظر سخت‌افزاری جلوتر از بچه‌های خارج از تهران هستند. از طرفی حضور چهره‌های شناخته شده نیز به بیشتر دیده شدن آن‌ها کمک می‌کند. بنابراین نیازی نیست که به این شکل ویژه مورد توجه قرار بگیرند. جشنواره متعلق به همه تئاتری‌های ایران است و نمی‌توان وجه تمایزی در نظر گرفت. در جشنواره برابری باید نخستین معیار باشد.

  وی افزود: پارسال نیز گروه سونر در تالار هنر نمایش مرگ آنجل‌ها را اجرا کرد. در نخستین اجرا که برای هیأت داوران بود، به خاطر مناسب نبودن سن و کمبود فضا، در اپیزود سوم نمایش، دکور اپیزود اول روی صحنه بود. طبیعی است که کیفیت نمایش پایین می‌آید.

  این هنرمند تئاتر استان درباره آمادگی گروه برای اجرای نمایش «کاش می‌شد منم بیام» در فجر سی‌وششم گفت: یک سری تغییر و تحول در نمایش داریم. در بخش گریم یکی از کاراکترها که قرار بود گریم‌اش را در آمل هم تغییر دهیم و نشد، در تهران گریم دیگری خواهد داشت. در اجرا هم نسبت به آمل تغییرات زیادی داریم. با توجه به امکانات مناسب نور سالن تهران، تغییرات محسوسی در بخش نور خواهیم داشت. فکر می‌کنم اجرای خوبی داشته باشیم و با این‌که با نامداران تئاتر کشور رقابت می‌کنیم، گروه از این رویداد سربلند بیرون بیاید و اجرای با کیفیتی داشته باشد.
  مطالب مرتبط

  پیش از اجرای گروه تئاتر سونر در تئاتر شهر آمل

«کاش می‌شد منم بیام...» در پلاتو خانه پدری هنرمندان روی صحنه رفت
  پیش از اجرای گروه تئاتر سونر در تئاتر شهر آمل

  «کاش می‌شد منم بیام...» در پلاتو خانه پدری هنرمندان روی صحنه رفت

  نمایش «کاش می‌شد منم بیام...» نوشته کامران شهلایی و به کارگردانی محسن اردشیر از چهارشنبه یکم شهریور در پلاتو مؤسسه فرهنگی هنری «خانه پدری هنرمندان» آمل روی صحنه رفت

  |

  نظرات کاربران