در حال بارگذاری ...

اجرای نمایندگان مازندران در جشنواره تئاتر فجر

سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از پنجشنبه این هفته آغاز می‌شود و گروه‌های راه یافته به بخش‌های مختلف جشنواره به نوبت روی صحنه می‌روند. 

به گزارش تئاتر مازندران، این دوره از جشنواره با 3 بخش مسابقه و با تقسیم‌بندی مسابقه تئاتر ایران)بخش الف)، مسابقه تئاتر ایران(بخش ب) و مسابقه بین‌الملل برگزار می‌شود. مازندران امسال 3 نماینده در بخش مسابقه و یک نماینده در بخش استان‌های فجر دارد. در بخش الف مسابقه تئاتر ایران نمایش «کاش می‌شد منم بیام» به کارگردانی مشترک محسن اردشیر و غنچه شکوهیان از گروه تئاتر «سونر» آمل نماینده مازندران است. نمایشی که به طور مستقیم از بخش مرور جشنواره تئاتر فجر به بخش مسابقه راه یافت.

در بخش «ب» مسابقه تئاتر ایران هم دو اثر دیگر از مازندران روی صحنه خواهند رفت. نمایش «1978» از گروه تئاتر Bit بابل با نویسندگی و کارگردانی محمد شجاعی یکی دیگر از نمایندگان مازندران در فجر سی‌وششم است. «1978» ابتدا به بخش مهمان سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر راه یافت و سپس با نظر هیأت انتخاب بخش مسابقه، واجد شرایط اجرا در بخش مسابقه معرفی شد.

«سوپ بوقلمون» از گروه تئاتر «پژواک» بابلسر با کارگردانی سینا علیپور نیز در بخش «ب» مسابقه تئاتر ایران حضور دارد و قرار است روی صحنه برود. این نمایش یکی از 2 نمایش برگزیده جشنواره تئاتر استان است که به بخش مسابقه تئاتر فجر راه یافت. «بر پدر هر چی دروغگو لعنت» از گروه تئاتر مولانا نوشهر با اقتباس و کارگردانی حمیدرضا خسروی لرگانی نیز چهارمین نماینده مازندران است که در بخش فجر استانی روی صحنه رفت.

بر اساس زمانبندی اعلام شده سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر، نخستین نمایشی که از مازندران در فجر سی‌وششم روی صحنه می‌رود، «سوپ بوقلمون» است. این نمایش قرار است شنبه هفته آینده -30 دی- در دو نوبت 16 و 18:30 روی صحنه سالن سایه مجموعه تئاتر شهر برود و یک بار برای داوران و یک بار هم برای عموم اجرا شود. یک روز بعد نمایش «1978» روی صحنه خواهد رفت. این نمایش روز یکشنبه، یکم بهمن در دو نوبت 17 و 20 در تالار حافظ روی صحنه می‌رود.

«کاش می‌شد منم بیام» ساعت 17 روز پنجشنبه 5 بهمن در تالار هنر اجرا شود.
مطالب مرتبط

در جشنواره تئاتر فجر رقم خورد

«طالب و زهره» مازندران در «شهرهای نامرئی» کارگردان ایتالیایی
در جشنواره تئاتر فجر رقم خورد

«طالب و زهره» مازندران در «شهرهای نامرئی» کارگردان ایتالیایی

نمایش «شهرهای نامرئی» به نویسندگی و کارگردانی پینودی بودوا هنرمند ایتالیایی، با همکاری هنرمندان گروه تئاتر «سایه» قائمشهر در بخش بین‌المللی سی‌وششمین جشنواره بین‌‌المللی تئاتر فجر در حال اجراست.

|

با رأی هیأت داوران

نمایش‌های برتر بیست‌ونهمین جشنواره  تئاتر مازندران معرفی شدند
با رأی هیأت داوران

نمایش‌های برتر بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران معرفی شدند

بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران شب گذشته با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف و دو گروه برتر جشنواره برای معرفی به دبیرخانه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پایان یافت.

|

در پایان سی‌اُمین جشنواره تئاتر استانی

آثار برگزیده مازندران به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی شدند
در پایان سی‌اُمین جشنواره تئاتر استانی

آثار برگزیده مازندران به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی شدند

صبح امروز در سالن آمفی‌تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، هیأت داوران و تعدادی از هنرمندان تئاتر مازندران برگزار شد و آثار برگزیده این جشنواره به دبیرخانه سی‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر معرفی شدند.

|

با حکم هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران انجام شد

انتصاب مدیران جدید دفاتر رامسر، بابلسر و نوشهر
با حکم هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران انجام شد

انتصاب مدیران جدید دفاتر رامسر، بابلسر و نوشهر

تئاتر مازندران در ابتدای سال جاری علاوه بر پویایی در زمینه اجراها، در حوزه اداری هم تغییر و تحولاتی داشت و چند مدیر شعبه انجمن در شهرستان های مختلف تغییر کردند.

|

نظرات کاربران