در حال بارگذاری ...
 • تکرار دوره سی‌وچهارم فجر برای تئاتر مازندران در دوره سی‌وششم

  پنجشنبه هفته آینده سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تهران آغاز به کار می‌کند و ده‌ها گروه راه یافته به بخش‌های مختلف این جشنواره برای رقابت روی صحنه می‌روند.

  نگاهی به گروه‌های حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره نیز نشان می‌دهد که مازندران وضعیت تقریبا مناسبی دارد. 4 نمایش از مازندران توانستند امسال مجوز حضور در فجر را دریافت کنند تا در مهم‌ترین رویداد تئاتری سال کشور حضور داشته باشند و بخشی از توانمندی تئاتر مازندران را در این جشنواره ارائه کنند. ابتدا «سوپ بوقلمون» به کارگردانی سینا علیپور از بابلسر و «بر پدر هر چی دروغگو لعنت» به کارگردانی حمیدرضا خسروی از نوشهر به عنوان نمایش‌های برتر بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران راهی فجر شدند. پس از آن نمایش «کاش می‌شد منم بیام» به کارگردانی محسن اردشیر به بخش مرور جشنواره تئاتر فجر راه یافت تا اردشیر و گروه سونر بار دیگر نماینده مازندران در فجر باشند. در نهایت هم نمایش «1978» به نویسندگی و کارگردانی محمد شجاعی برای حضور در بخش مهمان جشنواره تئاتر فجر انتخاب شد.

  این دومین بار است که از مازندران 4 گروه در جشنواره تئاتر فجر حضور دارد. نخستین بار در دوره سی‌وچهارم جشنواره تئاتر فجر، مازندران توانست 4 نماینده در فجر داشته باشد. در آن دوره نمایش‌های «کات» به کارگردانی ماجد آهنگر از ساری، «زخمه» به کارگردانی مهیار هزارجریبی از بهشهر و مالیخولیا به کارگردانی مسعود حق‌پناه و «خوشه برنج» به کارگردانی محسن اردشیر هر دو از آمل، نماینده تئاتر مازندران بودند. دوره سی‌وچهارم به خاطر کسب 4 جایزه توسط عوامل نمایش «خوشه برنج» و نامزد شدن حدیث زارع‌نژاد در بخش بازیگری زن دوره خوبی برای تئاتر مازندران بود. حالا اهالی تئاتر مازندران می‌توانند امیدوار باشند که عدد 4 برای تئاتر مازندران خوش‌یمن باشد و بار دیگر کسب جوایز در این دوره تکرار شود.
  مطالب مرتبط

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران:

توسعه و مشارکت‌های مدنی تئاتر استان مطلوب است
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران:

  توسعه و مشارکت‌های مدنی تئاتر استان مطلوب است

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران در نشست مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با برخی از مدیران شعب شهرستانی انجمن نمایش استان و فعالان تئاتر گفت: در ماه‌های اخیر اتفاقات خوبی برای تئاتر مازندران افتاده است که نشان دهنده پویایی تئاتر این استان است.

  |

  در جشنواره تئاتر فجر رقم خورد

«طالب و زهره» مازندران در «شهرهای نامرئی» کارگردان ایتالیایی
  در جشنواره تئاتر فجر رقم خورد

  «طالب و زهره» مازندران در «شهرهای نامرئی» کارگردان ایتالیایی

  نمایش «شهرهای نامرئی» به نویسندگی و کارگردانی پینودی بودوا هنرمند ایتالیایی، با همکاری هنرمندان گروه تئاتر «سایه» قائمشهر در بخش بین‌المللی سی‌وششمین جشنواره بین‌‌المللی تئاتر فجر در حال اجراست.

  |

  نظرات کاربران