در حال بارگذاری ...
 • با حضور استاندار مازندران

  بزرگترین بلک باکس شمال کشور در ساری افتتاح شد

  صبح دیروز -یکشنبه ۱۰ دی- بزرگترین و مجهزترین بلک باکس شمال کشور با حضور  محمد اسلامی استاندار مازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرماندار ساری و تعدادی دیگر از مسئولان فرهنگی و جمع زیادی از هنرمندان، در طبقه سوم مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به بهره برداری رسید.

  به گزارش تئاتر مازندران، این سالن که ساخت آن از تیر امسال آغاز شده بود با تخصیص اعتبار از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیگیری محمد فضلی مدیر مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران ساخته شد.

  سالن بلک باکس بزرگ ساری تا تیر ماه ساختاری همایشی داشت که به دلیل فرسوده بودن سن و جایگاه تماشاگران، ضعف امکانات و تجهیزات و قرار داشتن در طبقه سوم مجتمع بسیار کم مورد استفاده قرار می گرفت. 

  این سالن بلک باکس، دارای صحنه چهارسویه است و سکوی صندلی تماشاگران هم در آن متحرک است. به این ترتیب کارگردان می‌تواند به تناسب شیوه اجرا محل قرار گرفتن صندلی‌ها را تغییر دهد و سن متفاوتی را طراحی کند. در واقع کارگردان می‌تواند ترکیب و چیدمان سالن را به شکل یک سویه، دو سویه، سه سویه یا چهارسویه برای اجرای نمایش خود تغییر دهد.

   اجرای فاز نخست این پروژه 127 میلیون تومان هزینه داشت و  فاز دوم آن نیز سال آینده آغاز می‌شود. در فاز دوم قرار است 2 اتاق گریم برای آقایان و خانم‌ها ایجاد شود. تجهیز اتاق فرمان به دستگاه‌های پیشرفته برای کنترل و مدیریت صحنه هم از برنامه‌های فاز دوم پروژه است. در حال حاضر کنترل سیستم صدای سالن به شکل هوشمند و با گوشی‌ یا تبلت انجام می‌شود که قرار است کنترل نور سالن نیز در فاز دوم به همین سیستم مجهز  شود.

  استاندار مازندران پس از افتتاح این بلک باکس، انتقادات، پیشنهادها و انتظارات هنرمندان شاخه های مختلف هنری را شنید. در بخش نشست استاندار با هنرمندان استان پس از اجرای نمایش «هدیه مرموز» توسط یاسر خاسب، هنرمند مازندرانی و شناخته شده تئاتر فیزیکال، چهره های مختلفی از جمله استاد محمدعلی کاظمی(شاعر)، میثم زندی رئیس انجمن هنرهای نمایشی، داوود ارسونی طراح و مجری پروژه، افشین رشیدی نویسنده و کارگردان  تئاتر، عبدالرضا عزیزی هنرمند هنرهای تجسمی، منیژه معصومی کارگردان تئاتر، آذر محمودی مدیر انجمن سینمای جوان مازندران، هوشنگ امیدی نژاد کارگردان تئاتر و تعداد دیگری از هنرمندان دیدگاه های خود را ارائه کردند.

  پس از اظهارات هنرمندان نیز احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نکاتی را در مورد برخی اقدامات انجام شده و چالش های موجود در حوزه فرهنگ و هنر مطرح کرد.
  مطالب مرتبط

  با حکم هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران انجام شد

انتصاب مدیران جدید دفاتر رامسر، بابلسر و نوشهر
  با حکم هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران انجام شد

  انتصاب مدیران جدید دفاتر رامسر، بابلسر و نوشهر

  تئاتر مازندران در ابتدای سال جاری علاوه بر پویایی در زمینه اجراها، در حوزه اداری هم تغییر و تحولاتی داشت و چند مدیر شعبه انجمن در شهرستان های مختلف تغییر کردند.

  |

  نظرات کاربران