در حال بارگذاری ...
 • با حضور استاندار مازندران

  بزرگترین بلک باکس شمال کشور در ساری افتتاح شد

  صبح دیروز -یکشنبه ۱۰ دی- بزرگترین و مجهزترین بلک باکس شمال کشور با حضور  محمد اسلامی استاندار مازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرماندار ساری و تعدادی دیگر از مسئولان فرهنگی و جمع زیادی از هنرمندان، در طبقه سوم مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به بهره برداری رسید.

  به گزارش تئاتر مازندران، این سالن که ساخت آن از تیر امسال آغاز شده بود با تخصیص اعتبار از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیگیری محمد فضلی مدیر مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران ساخته شد.

  سالن بلک باکس بزرگ ساری تا تیر ماه ساختاری همایشی داشت که به دلیل فرسوده بودن سن و جایگاه تماشاگران، ضعف امکانات و تجهیزات و قرار داشتن در طبقه سوم مجتمع بسیار کم مورد استفاده قرار می گرفت. 

  این سالن بلک باکس، دارای صحنه چهارسویه است و سکوی صندلی تماشاگران هم در آن متحرک است. به این ترتیب کارگردان می‌تواند به تناسب شیوه اجرا محل قرار گرفتن صندلی‌ها را تغییر دهد و سن متفاوتی را طراحی کند. در واقع کارگردان می‌تواند ترکیب و چیدمان سالن را به شکل یک سویه، دو سویه، سه سویه یا چهارسویه برای اجرای نمایش خود تغییر دهد.

   اجرای فاز نخست این پروژه 127 میلیون تومان هزینه داشت و  فاز دوم آن نیز سال آینده آغاز می‌شود. در فاز دوم قرار است 2 اتاق گریم برای آقایان و خانم‌ها ایجاد شود. تجهیز اتاق فرمان به دستگاه‌های پیشرفته برای کنترل و مدیریت صحنه هم از برنامه‌های فاز دوم پروژه است. در حال حاضر کنترل سیستم صدای سالن به شکل هوشمند و با گوشی‌ یا تبلت انجام می‌شود که قرار است کنترل نور سالن نیز در فاز دوم به همین سیستم مجهز  شود.

  استاندار مازندران پس از افتتاح این بلک باکس، انتقادات، پیشنهادها و انتظارات هنرمندان شاخه های مختلف هنری را شنید. در بخش نشست استاندار با هنرمندان استان پس از اجرای نمایش «هدیه مرموز» توسط یاسر خاسب، هنرمند مازندرانی و شناخته شده تئاتر فیزیکال، چهره های مختلفی از جمله استاد محمدعلی کاظمی(شاعر)، میثم زندی رئیس انجمن هنرهای نمایشی، داوود ارسونی طراح و مجری پروژه، افشین رشیدی نویسنده و کارگردان  تئاتر، عبدالرضا عزیزی هنرمند هنرهای تجسمی، منیژه معصومی کارگردان تئاتر، آذر محمودی مدیر انجمن سینمای جوان مازندران، هوشنگ امیدی نژاد کارگردان تئاتر و تعداد دیگری از هنرمندان دیدگاه های خود را ارائه کردند.

  پس از اظهارات هنرمندان نیز احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نکاتی را در مورد برخی اقدامات انجام شده و چالش های موجود در حوزه فرهنگ و هنر مطرح کرد.
  مطالب مرتبط

  استاندار مازندران:

حضور هنرمندان در مدیریت فرهنگ و هنر جدی گرفته شود
  استاندار مازندران:

  حضور هنرمندان در مدیریت فرهنگ و هنر جدی گرفته شود

  صبح روز یکشنبه این هفته محمد اسلامی استاندار مازندران در کنار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرماندار ساری و تعدادی دیگر از مسئولان فرهنگی و جمع زیادی از هنرمندان، در طبقه سوم مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران حضور یافت و بزرگترین و مجهزترین ...

  |

  در پایان سی‌اُمین جشنواره تئاتر استانی

آثار برگزیده مازندران به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی شدند
  در پایان سی‌اُمین جشنواره تئاتر استانی

  آثار برگزیده مازندران به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی شدند

  صبح امروز در سالن آمفی‌تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، هیأت داوران و تعدادی از هنرمندان تئاتر مازندران برگزار شد و آثار برگزیده این جشنواره به دبیرخانه سی‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر معرفی شدند.

  |

  «ستوان اینیشمور» تا جمعه در ساری می‌ماند

  «ستوان اینیشمور» تا جمعه در ساری می‌ماند

  نمایش «ستوان اینیشمور» که از 15 مرداد روی صحنه رفت، تا جمعه این هفته در سالن بلک باکس مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اجرا می‌شود.

  |

  با حکم هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران انجام شد

انتصاب مدیران جدید دفاتر رامسر، بابلسر و نوشهر
  با حکم هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران انجام شد

  انتصاب مدیران جدید دفاتر رامسر، بابلسر و نوشهر

  تئاتر مازندران در ابتدای سال جاری علاوه بر پویایی در زمینه اجراها، در حوزه اداری هم تغییر و تحولاتی داشت و چند مدیر شعبه انجمن در شهرستان های مختلف تغییر کردند.

  |

  نظرات کاربران