در حال بارگذاری ...
 • با حضور هنرمندان تئاتر نور

  نشست بررسی وضعیت تئاتر نور برگزار شد

  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نور باهدف بررسی وضعیت تئاتر این شهرستان، جلسه آسیب‌شناسی تئاتر نور را با حضور هنرمندان این شهر و رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران تشکیل داد.

  به گزارش تئاتر مازندران، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نور در این جلسه با بیان این‌که نور سرمنشأ تحولات در ادبیات معاصر ایران است، گفت: «نیما یوشیج» اسطوره ادبیات معاصر ایران نمادی از فرهنگ و هنر مردم این سرزمین است. او حتی از هنر نمایش و نمایشنامه‌نویسی نیز غافل نبود.

  داوود فلاح با اشاره به ضرورت توجه به هنر تئاتر در نور گفت: نور شهری با استعدادهای فراوان در هنرهای مختلف، از جمله تئاتر است که برای رونق و شکوفایی این استعدادها نیاز است با کمک خود هنرمندان و انجمن هنرهای نمایشی گام‌های محکم‌تری برداشته شود.

  وی افزود: برای همکاری با انجمن هنرهای نمایشی مازندران و دفتر این انجمن در نور آمادگی کامل داریم تا فعالیت های تئاتری نور افزایش یابد.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نور از هماهنگی و رایزنی با برخی ادارات برای حمایت از گروه‌های تئاتری شهرستان خبر داد و گفت: در نظر داریم که با هدف حمایت از تئاتر و تزریق این هنر به جامعه، با برخی ادارات برای پشتیبانی از گروه‌های تئاتری مذاکره کنیم تا در ازای حمایت‌های انجام شده، گروه‌های تئاتری نیز نمایش‌های متناسب با اهداف آن ادارات را تولید کنند یا در نمایش‌هایی که تولید می‌کنند اهداف اجتماعی ادارات هم مد نظر باشد.

  فلاح تصریح کرد: معتقدم که تئاتر هنری کاربردی است و اگر می‌خواهیم که این هنر به رونق برسد، باید به فکر تقویت ارتباط تئاتر با جامعه باشیم. تولید نمایش‌هایی با دغدغه‌های اجتماعی مد نظر برخی ادارات می‌تواند به این هدف کمک کند.

  در این نشست رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران نیز پس از شنیدن نقدو نظرهای هنرمندان تئاتر نور، به الزامات مد نظر انجمن هنرهای نمایشی مازندران در شهرستان‌ها اشاره کرد.

  میثم زندی گفت: نور همیشه برای من شهر با اهمیتی محسوب می‌شود، چرا که زادگاه نیما یوشیج، پدر شعر و ادب و هنر مدرن ایران زمین و انسانی‌ست که دوباره در جهان هستی مرا متولد کرد.

  وی اظهار کرد: انتظار همه ما از شهری که نیما را به جامعه تحویل داده این است که همچنان جریان‌سازی کند. این اتفاق جز با همکاری و جدیت خود هنرمندان تئاتر شهرستان و همراهی مسئولان این شهر محقق نخواهد شد. یکی از نکاتی که در همه هرستان‌های مازندران بر آن تأکید داریم، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید کاربلد است که خوشبختانه در استان نیز هنرمندان مناسب و کاربلد برای برگزاری این دوره‌ها را داریم. موضوع دیگر نیز تلاش برای ثبت گروه‌های نمایشی در طرح استقرار است که امیدواریم در نور این موضوع با جدیت بیشتری پیگیری شود.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران با تأکید بر این‌که تئاتر نور باید فاصله کنونی خود با فضای تئاتر استان را کاهش دهد، گفت: امیدوارم با تدبیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نور، هنرمندان پیشکسوت و جوان تئاتر این شهر و سایر مسئولان فرهنگی شهرستان، پس از مشخص شدن وضعیت انجمن نمایش نور، روزهای خوبی برای تئاتر این شهر ایجاد شود.
  مطالب مرتبط

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران:

توسعه و مشارکت‌های مدنی تئاتر استان مطلوب است
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران:

  توسعه و مشارکت‌های مدنی تئاتر استان مطلوب است

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران در نشست مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با برخی از مدیران شعب شهرستانی انجمن نمایش استان و فعالان تئاتر گفت: در ماه‌های اخیر اتفاقات خوبی برای تئاتر مازندران افتاده است که نشان دهنده پویایی تئاتر این استان است.

  |

  نظرات کاربران